X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Reprywatyzacja Marszałkowskiej 43. Sąd zdecydował ws. nieruchomości i gruntu

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 14:45
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił dwa postanowienia komisji weryfikacyjnej w sprawie reprywatyzacji kamienicy i gruntu przy ulicy Marszałkowskiej 43 w stołecznym Śródmieściu. Sprawę przekazano komisji do ponownego rozpatrzenia.
Audio
  • WSA uchylił dwa postanowienia komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji Marszałkowskiej 43 (IAR)
Kamienica przy ul. Marszałkowskiej 43.
Kamienica przy ul. Marszałkowskiej 43.Foto: Piotr Molecki/East News

Działkę zreprywatyzowano niemal 10 lat temu. Pod decyzją podpisał się m.in. ówczesny wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami w ratuszu Jakub R., który usłyszał zarzuty w aferze reprywatyzacyjnej. Ze sprawą Marszałkowskiej 43 miał związek także jego brat.

cba 1200 f.JPG
Afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Sześć osób z zarzutami, w tym były burmistrz Włoch

Komisja weryfikacyjna uchyliła w 2017 roku decyzję zwrotową miejskich urzędników oraz poleciła miastu przejęcie kamienicy w zarząd. Oba postanowienia zaskarżyły 2 beneficjentki decyzji miasta, obecna właścicielka kamienicy, a także pełnomocnicy warszawskiego ratusza.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Kontrowersje ws. zwrotu działki na warszawskiej Woli. Komisja zajmie się sprawą

W kamienicy jest 26 mieszkań, 3 z nich są pustostanami. Podczas rozprawy w WSA w minionym tygodniu pełnomocnicy komisji wskazywali, że obecna właścicielka nieruchomości weszła w jej w posiadanie po uiszczeniu kwot odbiegających od rynkowych.

Uzasadnienie WSA

Uzasadniając postanowienie WSA, sędzia Anna Wesołowska stwierdziła, że ten argument oddalono: "W treści zawartych umów wskazano, że jest cena 600 tysięcy euro za budynek plus około tysiąca złotych za roszczenia. Na etapie postępowania przed komisją wypłynął wątek dodatkowych kwot, które wchodziły w cenę zbycia roszczeń. Kwoty zbycia obejmowały również rozliczenie z miastem z tytułu nakładów poniesionych na nieruchomość. Pojawia nam się też wątek wynagrodzenia na rzecz pełnomocniczki - w bardzo znacznej kwocie. Wszystkie te kwoty mogą wpłynąć na ocenę tego, czy rzeczywiście zbycie tych roszczeń nastąpiło za cenę niewspółmiernie niską" - uzasadniała postanowienie Anna Wesołowska.

Komisja weryfikacyjna ma również prawo do zaskarżenia postanowienia WSA do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reprywatyzacja. Sąd uchylił decyzje ws. dwóch warszawskich nieruchomości

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 18:43
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzje komisji weryfikacyjnej dotyczące dwóch warszawskich nieruchomości przy ulicy Senatorskiej 7 i Krakowskie Przedmieście 83. W sprawie tej roszczenia do nieruchomości wartych 9,5 mln zł zostały kupione za 100 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieruchomość przy Kredytowej 6. Uchylona decyzja Komisji Weryfikacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 18:13
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Komisji Weryfikacyjnej w sprawie Kredytowej 6. Skargę złożyli beneficjenci i miasto. Komisja Weryfikacyjna w grudniu 2018 roku uchyliła decyzję zwrotową z 2015 roku wydaną przez prezydenta Warszawy i skierowała sprawę do ponownego rozpatrzenia przez prezydenta.
rozwiń zwiń