X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Postępowanie dyscyplinarne w oświacie. Spotkanie w MEN

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 04:51
W siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej zbierze się zespół do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty. Minister edukacji Dariusz Piontkowski oraz przedstawiciele związków zawodowych i korporacji samorządowych będą rozmawiali o zmianach przepisów dotyczących postępowania dyscyplinarnego wobec nauczycieli. Prace zespołu wznowiono po rozpoczęciu kadencji nowego ministra edukacji.
Audio
  • Spotkanie zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty. Relacja Katarzyny Ingram
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MEN

W połowie stycznia minister edukacji Dariusz Piontkowski zapowiedział, że chce, aby zespół w pierwszej kolejności zajął się postępowaniem dyscyplinarnym wobec nauczycieli.

Dariusz Piontkowski 1200 pap.jpg
Szef MEN: w perspektywie kilku lat środki na edukację powinny znacznie wzrosnąć

- Mamy kilkadziesiąt uwag dotyczących całego systemu postępowania dyscyplinarnego - mówi rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska. - Chcemy te uwagi przedstawić stronie związkowej i samorządowej, i podjąć prace dotyczące ewentualnych zmian. Zespół będzie się również zajmował kwestią pragmatyki zawodowej nauczycieli - dodaje. Do omówienia są: awans zawodowy nauczycieli, ocena ich pracy, czas pracy i system wynagradzania, a także sposób finansowania edukacji.

Związki zawodowe w kwestii postępowania dyscyplinarnego dla nauczycieli chcą m.in. dokładniejszego opisania, tego co należy rozumieć pod pojęciem "dobro dziecka" oraz wydłużenia czasu potrzebnego na wyjaśnienie sprawy przez dyrektora przed złożeniem wniosku do rzecznika dyscyplinarnego.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS stawia na edukację. Powstanie fundusz inwestycji w szkołę

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 15:07
- Powstanie fundusz inwestycji w szkołę. Na początek będzie zawierał 2 mld zł i będzie uzupełniany w razie potrzeb. Polska szkoła musi być nowoczesna - powiedział podczas konwencji programowej PiS w Lublinie premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rola nauczyciela jest szczególna". Szef MEN wręczył wyróżnienia

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 12:13
Dariusz Piontkowski wręczył Złote Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej, przyznał tytuły honorowe Profesora Oświaty oraz nagrody ministra. Uhonorowano nauczycieli i osoby szczególnie zasłużone dla oświaty.
rozwiń zwiń