X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Polskie serce pękło". Ogłoszono konkurs dla młodzieży o Zbrodni Katyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 16:41
W Muzeum Katyńskim w Warszawie ogłoszono ogólnopolski konkurs plastyczno-literacki dla młodzieży szkół średnich "Polskie serce pękło. Katyń 40". Ma on na celu upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Audio
  • Elżbieta Witek w warszawskim Muzeum Katyńskim mówiła, że ważne jest przekazanie pamięci o tej zbrodni następnym pokoleniom Polaków (IAR)
Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek podczas briefingu prasowego nt. 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w siedzibie Muzeum Katyńskiego w Warszawie
Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek podczas briefingu prasowego nt. 80. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w siedzibie Muzeum Katyńskiego w WarszawieFoto: PAP/Tomasz Gzell

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek oświadczyła, że obowiązkiem obecnych i przyszłych pokoleń jest przechowywanie pamięci o Zbrodni Katyńskiej. Podczas inauguracji konkursu marszałek Sejmu przypomniała, że w Katyniu, Starobielsku i Ostaszkowie zginęło przeszło 21 tysięcy Polaków.

Katyń serwis.jpg
Katyń - serwis specjalny

- Dziś to pokolenie wojenne powoli odchodzi i naszym obowiązkiem, nas żyjących, a także przyszłych pokoleń jest przechowywanie pamięci, dlatego że nie ma przyszłości bez szacunku i pamięci o przeszłości - powiedziała Elżbieta Witek.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Prezydent: słowa Władimira Putina są całkowitym wypaczeniem prawdy historycznej

Szczegóły dot. konkursu

Konkurs rozpocznie się 1 lutego i potrwa do 23 marca. Zadaniem uczniów szkól średnich będzie zaprojektowanie pocztówki z Katynia albo napisanie pracy "Dlaczego musimy pamiętać o Katyniu?". Gala wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się 24 kwietnia w Sali Kolumnowej polskiego parlamentu.

Organizatorem konkursu jest marszałek Sejmu. Konkurs patronatem honorowym objął prezydent Andrzej Duda. Polskie Radio jest jego patronem medialnym.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbrodnia katyńska – kłamstwa komisji Burdenki

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 05:50
76 lat temu, 24 stycznia 1944 roku powołana została sowiecka komisja specjalna pod przewodnictwem prof. Nikołaja Burdenki, po ekshumacji 925 odpowiednio spreparowanych ciał polskich oficerów, ogłosiła, że zbrodni na Polakach w Katyniu dokonali Niemcy między wrześniem a grudniem 1941 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Memoriał": Kreml próbuje retuszować historię stalinowskich represji

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 14:37
W ocenie historyków z petersburskiego "Memoriału" władze Rosji próbują retuszować historię stalinowskich mordów. Badacze z Sankt Petersburga wskazują między innymi na działania podejmowane przez Ministerstwo Kultury w odniesieniu do takich miejsc pochówku ofiar stalinowskich zbrodni jak: Katyń, Miednoje i Sandarmoch.
rozwiń zwiń