X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Program Maluch+ w praktyce. 200 tysięcy nowych żłobków do końca roku

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 09:46
Dzięki programowi Maluch+ w Polsce powstaje coraz więcej miejsc opieki dla dzieci do lat trzech - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Jak wyjaśniała, na koniec ubiegłego roku było ich blisko 177 tysięcy a w tym roku będzie ich 200 tysięcy.
Audio
  • Marlena Maląg: zależy nam, by dać rodzicom wybór co do opieki nad dzieckiem (IAR)
  • Dyrektor węgrowskiej placówki Elwira Rutkowska: cieszymy się, że możemy służyć rodzicom pomocą (IAR)
  • Opiekunki w węgrowskim żłobku o warunkach swojej pracy (IAR)
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg w towarztystwie podopiecznych  żłobka miejskiego w Węgrowie
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg w towarztystwie podopiecznych żłobka miejskiego w WęgrowieFoto: PAP/Przemysław Piątkowski

Minister Marlena Maląg odwiedziła w tym tygodniu Miejski Żłobek w Węgrowie, który powstał dzięki dofinansowaniu z programu Maluch+. Żłobek zapewnia opiekę dla 36 dzieci i jest pierwszą tego typu placówką w mieście.

maląg 1200 pap.jpg
Rządowe wsparcie rodziców. M. Maląg: chcemy, by płacili za żłobki jak najmniej

- Zależy nam tym, by dać rodzicom możliwość wyboru: czy po urlopie wychowawczym mama pozostaje w domu, czy czy ma możliwość skorzystania z opieki nad dzieckiem do lat trzech - wskazała Marlena Maląg.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Minister rodziny: musimy spojrzeć szerzej na dzietność w Polsce

Dodała, że współczynnik "użłobkowienia" w gminach wzrośnie w roku 2020 do prawie 27 procent, w porównaniu z 13 procentami w 2015 roku.

"Ogromne zainteresowanie" rodziców

- Zainteresowanie rodziców umieszczaniem w nim swoich pociech jest ogromne - podkreśla dyrektor placówki Elwira Rutkowska. Dodaje, że już są zapisy na przyszły rok i jest lista oczekujących. - My opiekujemy się dziećmi, rodzice mogą wrócić do pracy i to jest wspaniałe - mówi dyrektor Rutkowska. Dodaje, że dzieci traktują to miejsce jak drugi dom, nie płaczą, chętnie tu przychodzą.

W żłobku jest kuchnia i przyrządzane są zdrowe posiłki.

W ocenie dyrektor placówki, zadowolone są nie tylko dzieci, ale też zatrudnione w żłobku osoby, zarówno młodsze jak i w wieku 50 plus. Jak mówi pani Dorota Rychlik, która jest opiekunką, warunki do pracy są komfortowe. - Jest dużo przestrzeni, żłobek jest podzielony na dwie grupy. Każda z nich ma dwie sale do dyspozycji. Jest sala do spania i sala do zabawy. Grupy liczą po 16 dzieci, którymi opiekują się 3 osoby - wylicza.

Łączenie życia zawodowego z prywatnym

Program Maluch+ umożliwia łączenie życia zawodowego z rodzinnym i pozwala na zwiększenie zatrudnienia, zwłaszcza kobiet.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Rada Rodziny powołana. Premier: chcemy tworzyć najlepsze rozwiązania dla kobiet

W tym roku na program przeznaczono 400 milionów złotych. Dofinansowywane są działania na rzecz rozwoju i utrzymania infrastruktury opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech - żłobków, klubów dziecięcych i miejsc u dziennych opiekunów.


mbl


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maluch+ przynosi efekty. W Polsce powstaje coraz więcej żłobków

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 16:30
Dzięki programowi Maluch+ w kraju powstaje coraz więcej miejsc opieki dla dzieci - informują szefowie resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. Minister Marlena Maląg i wiceminister Stanisław Szwed odwiedzili żłobek w Józefinie w gminie Halinów, gdzie wręczyli prezenty dzieciom z grupy żłobkowej "Pszczółki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rodziny: za rządów PiS wsparcie dla niepełnosprawnych wzrosło do 40 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 16:45
- Za czasów rządów PiS nakłady na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnościami wzrosły z 30 do ponad 40 mld zł z rentą socjalną - powiedziała w wielkopolskiej Słupi pod Kępnem minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń