X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje dr Ryszard Żółtaniecki

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2020 13:05
Zmarł doktor Ryszard Żółtaniecki, socjolog i dyplomata, były ambasador RP w Grecji i na Cyprze w pierwszej połowie lat 90. Działacz Solidarności. Miał 68 lat.
Dr Ryszard Żółtaniecki w studiu Polskiego Radia 24
Dr Ryszard Żółtaniecki w studiu Polskiego Radia 24Foto: PR24

Pełnił też między innymi funkcje dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza i prezesa Fundacji Kultury. Od 1990 roku był dyrektorem Departamentu Polityki Kulturalnej i Naukowej w MSZ, a także - wicedyrektorem Departamentu Promocji i Informacji również w MSZ. Doradzał też ministrowi spraw zagranicznych.

moda styl krawat szef garnitur 1200.jpg
Czym są elity? - audycja Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg z udziałem dra Ryszarda Żółtanieckiego

W ostatnim czasie wykładał w Collegium Civitas i komentował bieżące wydarzenia polityczne w mediach, w tym często w Polskim Radiu 24.

Naukowiec i literat

Autor między innymi publikacji: "Więcej Europy, więcej kultury: zagraniczna polityka kulturalna państw europejskich i pozaeuropejskich", "Rekolekcje w Glendalough". Był też poetą. Opublikował dwa tomy poezji: "Wypędzeni" i "Roraty".

Ryszard Żółtaniecki urodził się 6 listopada 1951 roku w Paszowicach koło Legnicy. Ukończył Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie następnie był adiunktem.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Dr Ryszard Żółtaniecki: dyplomacja to sztuka rozwiązania sporów bez przemocy

Pełnił też funkcję kierownika Akademii Służby Zagranicznej i Dyplomacji Collegium Civitas. W latach 1980-1981 - profesor wizytujący na Uniwersytecie Florydy w Gainesville.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Ryszard Żółtaniecki: Europa nie może stanąć, musi być w ciągłym, dynamicznym biegu

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 10:32
- Europa żyje mitem jedności. Unia Europejska jest próbą materializacji tego mitu i dlatego jest dla cywilizacji europejskiej niebezpieczna. Europejczycy muszą być w ciągłym ruchu, a niektórzy politycy UE próbują ten bieg zatrzymać - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Ryszard Żółtaniecki, ekspert ds. międzynarodowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Żółtaniecki: Polska powinna stworzyć mechanizm prawny w sprawie reparacji

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 13:06
W sprawie reparacji wojennych "należałoby przekształcić wolę polityczną w mechanizm polityczno-prawny" - mówił w Polskim Radiu 24 dyplomata i socjolog, Ryszard Żółtaniecki. - Niektórych strat nie da się zrekompensować - podkreślił. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Żółtaniecki: Polska powinna mieć wariant na przetrwanie bez UE i NATO

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 15:32
- Europa gwałtownie traci swoją tożsamość i dynamikę rozwojową. Konieczność innowacyjności i zdynamizowania gospodarki europejskiej głoszone przez Ursulę von der Leyen to nic innego jak puste hasła - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Ryszard Żółtaniecki, były dyplomata.
rozwiń zwiń