X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Niedopuszczalna wypowiedź". MSZ wzywa przedstawiciela Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 21:58
Przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce wezwany został jutro do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ma to związek ze słowami rzecznika Komisji Christiana Wiganda, który powiedział, że Komisja Europejska nie ma wątpliwości co do prawomocności Sądu Najwyższego w Polsce, ale ma takie w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego.
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji EuropejskiejFoto: Shutterstock/olrat

Rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand twierdząco odpowiedział w piątek na konferencji prasowej w Brukseli na pytanie, czy KE nie ma wątpliwości co do prawomocności Sądu Najwyższego w Polsce, ale ma je w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego.

Komisja Europejska.jpg
Rzecznik KE: nie ma wątpliwości co do prawomocności wyroków Sądu Najwyższego w Polsce

"W związku z niedopuszczalną wypowiedzią pana Christiana Wiganda, rzecznika Komisji Europejskiej, na jutro na godz. 10.00 do MSZ wezwany został pan Marek Prawda, kierujący Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce" - napisał na twitterze wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

Rzecznik KE wskazał, że rozwój sytuacji dotyczący praworządności w Polsce jest dowodem na to, że potrzebny jest natychmiast konstruktywny i uczciwy dialog w tej kwestii. Wigand dodał, że wiceszefowa KE Viera Jourova będzie w Polsce w przyszłym tygodniu i jest gotowa na taki dialog.

Mówił też, że niezależność i prawomocność TK w Polsce została "poważnie podważona" i nie może on wydawać już "efektywnej konstytucyjnej oceny". Wezwał, w imieniu KE, do "przywrócenia niezależności i prawomocności Trybunału Konstytucyjnego".

Dopytywany, czy to oznacza, że KE nie ma wątpliwości co do prawomocności SN, ale ma wątpliwości - biorąc od uwagę prowadzoną wobec Polski procedurę z art. 7 unijnego traktatu - co do prawomocności TK, Wigand odpowiedział, że tak. 

Komisja Europejska wysłała do unijnego Trybunału Sprawiedliwości wniosek o środki tymczasowe i zawieszenie działania Izby Dyscyplinarnej. Rzecznik Komisji mówi, że ma zastrzeżenia do jej funkcjonowania. Rząd w Warszawie odpowiada, że podejmowane decyzje są zgodne z prawem.

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił też wczoraj w Programie 1 Polskiego Radia, że rząd będzie kontynuował reformę sądownictwa.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceszef MSZ o wniosku KE do TSUE: to zapowiedź naruszenia trójpodziału władzy

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 16:43
Zapowiedź Komisji Europejskiej ws. Izby Dyscyplinarnej SN jest "wysoce zastanawiająca". To wprost próba zażądania od organu władzy wykonawczej, aby ten ingerował w funkcjonowanie władzy sądowniczej - podkreślił wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik KE: nie ma wątpliwości co do prawomocności wyroków Sądu Najwyższego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 13:56
Christian Wigand, rzecznik prasowy Komisji Europejskiej, oświadczył podczas konferencji prasowej w Brukseli, że KE nie ma wątpliwości co do prawomocności wyroków Sądu Najwyższego w Polsce. - Ma je jednak w odniesieniu do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego - dodał.
rozwiń zwiń