X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Czy koronawirus z Chin zagraża również Polsce? Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 10:53
- Ministerstwo Zdrowia uspokaja: nie ma na dziś zagrożenia epidemiologicznego związanego z koronawirusem dla Polaków. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Główny Inspektorat Sanitarny - przekazał rzecznik resortu.
Narodowa Komisja Zdrowia Chin podała, że liczba osób zakażonych nowym koronawirusem wynosi obecnie 830
Narodowa Komisja Zdrowia Chin podała, że liczba osób zakażonych nowym koronawirusem wynosi obecnie 830Foto: PAP/EPA/JEROME FAVRE
hubei 1200 pap.jpg
Chiny: rozwija się epidemia koronawirusa. Kolejne miasto objęte kwarantanną

Wojciech Andrusiewicz poinformował, że szef MZ Łukasz Szumowski spotkał się z głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem w związku ze zmianą ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Główny inspektor sanitarny przy tej okazji przedstawił ministrowi szczegółowe informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się na świecie koronawirusa.

- Minister zdrowia uspokaja: nie ma na dziś zagrożenia epidemiologicznego związanego z koronawirusem dla Polaków. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Główny Inspektorat Sanitarny - przekazał Andrusiewicz.- Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski poprosił ministra Jarosława Pinkasa o bieżące raportowanie sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - dodał.

Zaznaczył, że Główny Inspektor Sanitarny jest w tym zakresie w bieżącym kontakcie ze służbami Światowej Organizacji Zdrowia. - Wszystkie służby podległe ministerstwu zdrowia pracują na rzecz pełnego zabezpieczenia zdrowia Polaków - zapewnił.

"25 osób zmarło z powodu ostrego zapalenia płuc spowodowanego wirusem"

rzym 1200 pap.jpg
Włosi boją się koronawirusa. Specjalne procedury dla pasażerów na lotnisku w Rzymie

Narodowa Komisja Zdrowia Chin podała, że liczba osób zakażonych nowym koronawirusem wynosi obecnie 830. Poinformowała też, że 25 osób zmarło z powodu ostrego zapalenia płuc spowodowanego wirusem, który po raz pierwszy wykryto w mieście Wuhan.

W czwartek po dwudniowej naradzie ekspertów Światowej organizacji Zdrowia zapewniono, że WHO bardzo uważnie obserwuje rozwój sytuacji i nakłania krajowe władze medyczne do podjęcia wszelkich środków ostrożności, jednak - co podkreślono w oświadczeniu dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia Tedrosa Ghebreyesusa - "jest jeszcze za wcześnie, by ogłaszać międzynarodową sytuację nadzwyczajną w związku z pojawieniem się nowego koronawirusa". - Może się to jednak okazać konieczne - podkreślił Ghebreyesus.

Objawy zakażenia to gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe, katar, kaszel oraz duszności. Badania RTG klatki piersiowej wykazały typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Epidemia w Chinach. UE podnosi poziom zagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 05:04
Poziom zagrożenia koronawirusem w Unii Europejskiej został podniesiony z niskiego do umiarkowanego. Tak zdecydowało Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób - informuje Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamknięty transport publiczny w Wuhan i izolacja miasta. Chiny walczą z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 08:25
Chiny potwierdziły 571 przypadków zachorowania na koronawirusa. Do środy zmarło 17 osób, wszystkie w prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan - miasto, w którym stwierdzono ognisko wirusa wywołującego ciężkie zapalenie płuc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Epidemia w Chinach. Kolejne miasta odizolowane od świata

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 00:24
W Chinach od kilku dni rozprzestrzenia się śmiertelnie niebezpieczny koronawirus. Z powodu pojawiania się nowych zakażeń władze kolejnego chińskiego miasta zapowiedziały wprowadzenie radykalnych środków bezpieczeństwa. Huanggang, to trzecia chińska metropolia, która zostanie odcięta od świata.
rozwiń zwiń