X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Skorzystaliśmy z szansy". Prezes LOT o połączeniu z Pekin-Daxing

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 07:59
LOT chce zwiększyć swoją obecność na rynku chińskim i w ciągu 10 lat co najmniej codziennie latać na oba lotniska w Pekinie - powiedział prezes spółki Rafał Milczarski. Dodał, że przewoźnik rozważa otwarcie połączenia do kolejnego miasta w Chinach, jeśli pozwoli na to umowa bilateralna.
Narodowy przewoźnik nie podał na razie daty przywrócenia lotów międzynarodowych.
Narodowy przewoźnik nie podał na razie daty przywrócenia lotów międzynarodowych. Foto: Pixabay
  • - Skorzystaliśmy z szansy, jakie daje nowo otwarte lotnisko Pekin-Daxing - mówił prezes Polskich Linii Lotniczych "LOT" Rafał Milczarski
  • W ocenie prezesa LOT, w związku z rozwojem pekińskiego lotniska, miejsc na loty będzie coraz mniej
  • Na razie polski przewoźnik lata na Daxing cztery razy w tygodniu
  • Trzy razy w tygodniu lata też na drugie pekińskie międzynarodowe lotnisko
  • W planach ma uruchomienie lotów codziennie na oba lotniska

LOT, dzięki uruchomionemu w połowie stycznia bezpośredniemu połączeniu z Warszawy na jedno z największych lotnisk świata Pekin-Daxing, lata do Chin codziennie.

LOT_mapa_2.jpg
Większa siatka połączeń PLL LOT. Sprawdź 15 nowych kierunków

Daxing to drugi port w stolicy Chin, do którego latają maszyny polskiego przewoźnika. Pierwszym jest Stołeczne Międzynarodowe Lotnisko Pekin (PEK), do którego przewoźnik lata od 2012 r.

Szansa na rozwój LOT

- Skorzystaliśmy z szansy, jakie daje nowo otwarte lotnisko Pekin-Daxing. Gdybyśmy tego nie zrobili, byłby to wielki błąd. To najnowocześniejszy port w Chinach, który docelowo będzie w stanie obsłużyć 100 milionów pasażerów rocznie  powiedział Milczarski.

Zdaniem prezesa, w ciągu kilku lat wszyscy przewoźnicy zainteresowani lotami do Pekinu, będą starali się o połączenia z Pekin-Daxing, co oznacza, że dostępność slotów - czyli godzin startów i lądowań - zostanie w nowym porcie wyczerpana.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Pierwszy rejsowy samolot PLL LOT poleciał na nowe pekińskie lotnisko Daxing

- W ciągu 10 lat chcemy latać dużo więcej razy do Chin. Mam nadzieję, że na lotnisko Pekin-Daxing będzie to co najmniej codziennie, wykonując jednocześnie codzienne rejsy także na stołeczne międzynarodowe lotnisko w Pekinie. Docelowo chcielibyśmy na jedno z tych lotnisk latać dwa razy dziennie przez siedem dni w tygodniu. Czy tak się stanie? Zadecyduje potencjał rynku i efekty porozumień bilateralnych między Polską a Chinami - powiedział.

Maksymalna dostępność slotów

Dodał, że obecnie LOT wykorzystuje maksymalną dostępność slotów, czyli cztery rejsy tygodniowo do Pekin-Daxing i trzy rejsy tygodniowo do stołecznego międzynarodowego portu lotniczego.

dreamliner 1200.jpg
LOT poleci do stolicy Stanów Zjednoczonych. Nowy kierunek za pół roku

- To jednak nie wyczerpuje naszych ambicji na rynku chińskim. Jednak, by je realizować, potrzebna jest nowa umowa bilateralna - powiedział prezes.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Prezes LOT dla "GPC": realizujemy politykę ekspansji, mamy już ponad 120 połączeń

Milczarski uważa, że współpraca Polski i Chin będzie się rozwijać, a nowe połączenia mają to ułatwić. W tym kontekście szef narodowego przewoźnika upatruje szansę dla projektu Centralny Port Komunikacyjny, którego otwarcie jest zaplanowane na 2027 rok. - W ciągu dekady liczba rejsów pomiędzy naszym docelowym lotniskiem, czyli CPK, a różnymi miejscami w Chinach, może sięgnąć nawet 100 połączeń tygodniowo – ocenił.

"Wielkie wyzwania dla Polski"

Zaznaczył jednocześnie, że CPK "to wielkie wyzwania dla Polski". - Warto przyglądać się Daxingowi, by wdrażać wszystkie sukcesy takich projektów, a niedociągnięcia eliminować - powiedział.

W ocenie prezesa, port Pekin-Daxing został zaprojektowany w nowoczesny i efektywny sposób. - To piękne lotnisko z nowoczesną architekturą oraz z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, których współczesne lotnictwo potrzebuje - podkreślił.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] PLL LOT chcą przejąć niemieckie linie Condor Airlines. Należą do upadłego biura Thomas Cook

LOT oferuje ponad 120 połączeń na całym świecie. W 2019 roku przewiózł 10 mln pasażerów, o ponad milion więcej niż rok wcześniej i o 5,7 mln pasażerów więcej niż w 2015 r.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwszy rejs LOT-u na Sri Lankę z udziałem polskich władz

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 09:36
Polskie Linie Lotnicze inaugurują dziś regularne połączenia do Sri Lanki. Pierwszy samolot wystartuje z warszawskiego lotniska Chopina po godzinie 14.00. W związku z inauguracją w stolicy Sri Lanki, Kolombo, odbędzie się dwustronne forum gospodarcze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyczny rekord PLL LOT. Wiemy, kto jest 10-milionowym pasażerem w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 15:23
Polskie Linie Lotnicze LOT mają dziesięciomilionowego pasażera. Jest nim pani Adrianna Górska, która leci dziś z Warszawy do Amsterdamu. LOT pobił historyczny rekord, jeśli chodzi o liczbę osób przewiezionych w ciągu jednego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

LOT nie będzie latał nad Iranem. "Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 15:05
- Wszystkie rejsy PLL LOT, które wcześniej miały zaplanowany przelot przez przestrzeń powietrzną Iranu, polecą zmienionymi trasami - poinformował p.o. rzecznika spółki Michał Czernicki. Chodzi o loty z Warszawy do Indii, Singapuru, Bangkoku i na Sri Lankę.
rozwiń zwiń