X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wolność słowa i badań na uczelniach. Gowin zapowiada projekt ustawy

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 03:21
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zapowiedział, że przedstawi projekt ustawy chroniącej wolność słowa i badań na polskich uczelniach. Poinformował też, że w sprawie profesor Ewy Budzyńskiej pozostaje w kontakcie z władzami Uniwersytetu Śląskiego.
Wicepremier Jarosław Gowin
Wicepremier Jarosław GowinFoto: ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Profesor Ewa Budzyńska po 28 latach wykładania socjologii rodziny, na znak protestu przeciwko ideologizacji uczelni, odchodzi z niej. O decyzji poinformowała na antenie Polsat News.

Katowice-marsz-LGBT-EN-1200.jpg
"Najgorsze komunistyczne praktyki". Kolejny apel ws. atakowanej przez LGBT prof. Budzyńskiej

Wcześniej grupa studentów zgłosiła rektorowi, że na jej zajęciach głoszona jest wiedza i poglądy politycznie niepoprawne. Autorzy protestu zarzucili profesor Budzyńskiej między innymi "homofobię" i "antysemityzm". Do ich zastrzeżeń dołączył rzecznik dyscyplinarny, który zażądał od Komisji Dyscyplinarnej ukarania profesor Ewy Budzyńskiej dyscyplinarną naganą, która ma także - jak przyznał - zadziałać prewencyjne na innych wykładowców uniwersytetu.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Socjolog: warto podjąć próbę rewitalizacji marki małżeństwa. Są wyniki badań społecznych

"W sprawie Pani Prof. Ewy Budzyńskiej jestem od samego początku w kontakcie z władzami Uniwersytetu Śląskiego. Na początku tygodnia przedstawię projekt ustawy chroniącej wolność słowa i badań na polskich uczelniach" - napisał na swoim społecznościowym profilu wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.

"Nie pozwolimy środowiskom skrajnie zideologizowanym na cenzurę" - dodał Jarosław Gowin.

lgbt 1200 shutterstock.jpg
"Kto się nie zgadza z lewicowymi ideologiami, jest wykluczony". Profesor oskarżona o homofobię

Profesor Ewa Budzyńska w rozmowie z Polsat News podkreśliła, że zdecydowała się na ten gest, dlatego że nie zgadza się na cenzurowanie zajęć, ograniczenie wolności badań i ich interpretacji.

- Jestem socjologiem, więc także tematów, jakichś wydarzeń, procesów, które się toczą i w Polsce, ale także i na zachodzie nie można pominąć. Ja mam prawo do krytycznego omawiania, do krytyki, tymczasem tu interpretuję tę sytuację jako formę nacisku, jako formę cenzurowania - powiedziała profesor Budzyńska.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cenzura LGBT na Uniwersytecie Śląskim. Jest apel o niekaranie prof. Budzyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 10:26
Ruszyła zbiórka podpisów pod apelem sprzeciwiającym się karaniu psycholog i socjolog prof. Ewy Budzyńskiej za jej wypowiedzi na temat rodziny. Zarzuty homofobii i odrzucenia ideologii gender sformułowane przez grupę studentów przyjął i przekazał do procedowania rzecznik dyscyplinarny Uniwersytetu Śląskiego.
rozwiń zwiń