X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Narodowcy chcą narodu wolnych ludzi". Krzysztof Bosak zawalczy o prezydenturę

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 15:00
Krzysztof Bosak został kandydatem Konfederacji Wolność i Niepodległość na prezydenta - zdecydował zjazd prawyborczy elektorów. W swoim przemówieniu, wygłoszonym po ogłoszeniu wyników, podkreślał przywiązanie Konfederacji do konserwatywnych wartości o wolności gospodarczej.
Krzysztof Bosak
Krzysztof BosakFoto: PAP/Tomasz Gzell

W ostatniej, siódmej, turze wewnętrznych wyborów Konfederacji, Bosak otrzymał 163 głosy. Drugi w plebiscycie Grzegorz Braun - 146 głosy. Bosak zdobył 51,9 proc. głosów elektorów, a prezes Korony poseł Grzegorz Braun 48,5 proc.

duda-1200-pap.jpg
Sondaż: Andrzej Duda bliski wygranej już w I turze. Rywale daleko w tyle

Odwołania do konserwatyzmu i wolności gospodarczej

W wystąpieniu po zakończeniu prawyborów Bosak podkreślał, że środowiska tworzące Konfederację łączą przede wszystkim patriotyzm, konserwatyzm, przywiązanie do wartości chrześcijańskich i wolność gospodarcza.

- Wolność gospodarcza i własność prywatna jest tym, co pozwala zachować wolność człowiekowi, a jeżeli społeczeństwo złożone jest z wolnych ludzi, to naród jest silny. To zawsze była filozofia narodowej demokracji - mówił.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Agnieszka Ścigaj: warto, żebyśmy nie wybierali prezydenta z plakatu

Krytykował też "nadmierny etatyzm" i "rozbuchanie państwa". - Narodowcy nie chcą, żeby naród był przybudówką do biurokracji państwowej. Narodowcy chcą narodu silnego, narodu wolnych ludzi - zaznaczył.

Niepodległość "cięta na plasterki"

Mówił także, że narodowców łączy z konserwatystami i klasycznymi liberałami oraz tradycjonalistami dążenie do zbudowania silnego państwa i przekonywał, że silne państwo nigdy nie jest państwem zadłużonym. Obecny rząd według niego zadłuża Polskę i to w czasach dobrej koniunktury.

- Nasze państwo jest zadłużone coraz bardziej, jest coraz bardziej zależne od kaprysów ośrodków finansowych, które mogą podjąć decyzję, czy kredytujemy polski rząd, czy wstrzymujemy kupno obligacji - zaznaczył kandydat Konfederacji na prezydenta.

bosak krzysztof_1200.jpg
Krzysztof Bosak: Konfederacja nie chce stawać ani po stronie PO, ani PiS

>>> [CZYTAJ TAKŻE] D. Sośnierz: jeśli ktoś opiera siłę militarną wyłącznie na Amerykanach, jest wariatem

Przekonywał, że nie jest to "recepta na państwo niepodległe". - Nasza niepodległość, tak samo jak cięta na plasterki i oddawana do Brukseli, tak samo na polu gospodarczym jest cięta na plasterki i oddawana na forum międzynarodowe - powiedział.

"Etos gospodarności był, jest i będzie"

Według niego, "jeżeli chcemy być ludźmi wolnymi, jeżeli chcemy móc się postawić, to musimy akcentować również, że zdrowe państwo, to państwo, które ma finanse zrównoważone, które się nie zadłuża, które nie jest po prostu państwem rządzonym niegospodarnie".

Jak podkreślił, "ten etos gospodarności zawsze był, jest i będzie i musi być obecny we wszystkich naszych środowiskach".

Elektorska formuła wyboru

Zjazd zwolenników Konfederacji miał formułę elektorską. 314 elektorów reprezentowało poszczególnych kandydatów, którzy walczyli o głosy wyborców na wcześniejszych 16 zjazdach wojewódzkich. Kandydaci, którzy zdobyli wtedy największe poparcie wyborców, mieli najwięcej głosów elektorskich.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Manasterski: obecny prezydent pokazuje się jako stanowczy polityk

W sobotnich wyborach wzięło udział 9 kandydatów. Oprócz Krzysztofa Bosaka i Grzegorza Brauna o nominację ubiegali się: Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Janusz Korwin-Mikke, Jacek Wilk, Magdalena Ziętek-Wielomska, Paweł Skutecki i Krzysztof Tołwiński.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dariusz Standerski: Biedroń rozpocznie swoją kampanię w Słupsku

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 13:00
- Robert Biedroń uzyskał fantastyczny wynik do Parlamentu Europejskiego. To człowiek, który nie boi się ciężkiej pracy. Kampanię wyborczą w wyborach prezydenckich rozpocznie w Słupsku - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Standerski z Nowej Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Kosiniak-Kamysz: chcę być prezydentem godzącym Polaków

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 22:40
– Mam siłę, żeby być prezydentem niezależnym i godzącym Polaków, a teraz grozi nam wojna domowa – mówił kandydujący na prezydenta prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaapelował, aby skończyć z "mową nienawiści, obłudą, bezpodstawnymi kłamstwami i manipulacjami".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kidawa-Błońska odmawia debaty liderowi PSL. Kosiniak-Kamysz: nie pierwszy raz

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 11:25
- Chciałbym porozmawiać z Małgorzatą Kidawą-Błońską, wymienić z nią poglądy - powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że kandydatka PO na prezydenta nie wyraża jednak woli udziału w debacie.
rozwiń zwiń