X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje Zbigniew Rau, były wiceszef MSWiA. Miał 45 lat

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 10:23
Zmarł Zbigniew Rau – policjant, nauczyciel akademicki, współzałożyciel Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego, wiceszef MSWiA w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. O śmierci Raua poinformował jego asystent Michał Laskowski-Szofer.
Zbigniew Rau
Zbigniew RauFoto: PAP/Tomasz Paczos

Zbigniew Rau zmarł po nagłej chorobie w wieku 45 lat w nowotomyskim szpitalu. Był jednym z twórców Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego – instytucji, która ma na celu łączenie ludzi świata nauki, sędziowskiego i prokuratorskiego, policji i i innych służb w pracach nad bezpieczeństwem wewnętrznym.

W 1997 r. ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. w 1999 r. uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Służbę w policji łączył z pracą naukową. W 2001 r. uzyskał na wydziale prawa Uniwersytetu w Białymstoku stopień doktora nauk prawnych broniąc pracy o przestępczości zorganizowana i jej zwalczaniu. Występował jako ekspert w tej dziedzinie. Był pełnomocnikiem komendanta wojewódzkiego Policji w Poznaniu ds. zarządzania jakością.

Wiceminister i współautor nowelizacji ustawy o świadku koronnym

18 maja 2007 r. został wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji, gdzie nadzorował działalność Policji, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.
Jako wiceszef resortu spraw wewnętrznych promował stosowanie nowych technologii w zwalczaniu przestępczości - np. programów komputerowych do zwalczania cyberterroryzmu, wykrywania zagrożeń na lotniskach, identyfikacji biometrycznej osób.

Był współautorem nowelizacji ustawy o świadku koronnym, a także serii badań dotyczących tej instytucji prawa. Pogrzeb odbędzie się 21 stycznia w Poznaniu.

dn

Czytaj także

Zmarł ks. Jacek Pietruszka, dyrektor muzeum w Wadowicach. Miał 52 lata

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 13:10
Nie żyje ksiądz Jacek Pietruszka, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. O śmierci 52-letniego kapłana poinformowała Archidiecezja Krakowska. Ksiądz Jacek Pietruszka zmarł dziś rano po ciężkiej chorobie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnie pożegnanie gen. Bieńkowicza. Prezydent: nigdy nie zaparł się swoich przekonań

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 14:35
- Jego walkę z bronią można zamknąć jednym - wstęgą, która spoczywa na jego trumnie i krzyżem Virtuti Militari - powiedział w sobotę w Krakowie prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości pogrzebowych gen. bryg. Tadeusza Bieńkowicza "Rączego", żołnierza AK, kawalera Orderu Virtuti Militari.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmarł Tomasz Sadowski. Był współzałożycielem Fundacji "Barka"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 11:06
W niedzielę w wieku 76 lat zmarł Tomasz Sadowski, współzałożyciel i przewodniczący zarządu Fundacji Pomocy Wzajemnej "Barka". Informację potwierdziła w poniedziałek córka zmarłego Ewa Sadowska.
rozwiń zwiń