X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent do mieszkańców Leszna: dziękuję, że czcicie pamięć przodków

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 16:04
"Dziękuję za czczenie pamięci swoich przodków, którzy pozostając przez 127 lat pod władzą pruskich zaborców, dochowali wierności narodowemu dziedzictwu i tożsamości" - napisał do uczestników obchodów 100. rocznicy powrotu Leszna do macierzy prezydent Andrzej Duda.
Prezydent RP Andrzej Duda
Prezydent RP Andrzej DudaFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Duda namysłów PAP-1200.jpg
Prezydent: chcemy być państwem liczącym się na świecie, nie wszystkim to się podoba

Polska odzyskała niepodległość 11 listopada 1918 roku, jednak Leszno powróciło do Polski dopiero na mocy traktatu wersalskiego 17 stycznia 1920 roku. W piątek w mieście odbywają się uroczystości jubileuszowe. Pismo od Andrzeja Dudy odczytał w trakcie uroczystej sesji Rady Miejskiej prezydencki minister Andrzej Dera.

[ZOBACZ TAKŻE] >>>Prezydent: jesteśmy na ostatni etapie przygotowań Narodowej Strategii Onkologicznej

Prezydent w piśmie kierowanym do prezydenta Leszna, władz samorządowych miasta i mieszkańców wyraził zadowolenie, że "w tym szczególnym czasie, kiedy świętujemy jubileusz odzyskania niepodległości, upamiętniają wspólnie setną rocznicę przyłączenia tej ziemi do odrodzonej Rzeczypospolitej".

"Pomimo presji germanizacyjnej, dochowali wierności"

"Gorąco dziękuję za to, że czczą Państwo pamięć swoich przodków i poprzedników, którzy pozostając przez 127 lat pod władzą pruskich zaborców, pomimo presji germanizacyjnej, dochowali wierności narodowemu dziedzictwu i tożsamości. A kiedy nadeszła chwila dziejowego przełomu, całym sercem zaangażowali się najpierw w działania zbrojne podczas powstania wielkopolskiego, później zaś w odbudowę struktur suwerennego państwa i jego obronę przed najazdem bolszewickim" – napisał Andrzej Duda.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Prezydent Andrzej Duda: będę stał przy polskich rolnikach i dbał o ich sprawy

Prezydent podkreślił, że niezwykle ważne jest, "abyśmy wspominając chwalebne czyny bohaterów z czasów wybijania się na niepodległość i scalania ziem polskich, spoglądali nie tylko wstecz na naszą historię ojczystą, lecz jednocześnie naprzód – ku przyszłości, z postawy przywódców i działaczy lokalnych społeczności czerpiąc inspirację do jak najlepszej, rzetelnej pracy dla dzisiejszej Rzeczypospolitej".

"Jubileusz najważniejszych wydarzeń sprzed wieku jest bowiem wielką lekcją miłości Ojczyzny – naszej obecnej wolnej Polski" - napisał.

"Własnym trudem umacniamy bezpieczeństwo"

"W świetle przeżyć i doświadczeń tamtego pokolenia, które Niepodległą wywalczyło, możemy pełniej niż na co dzień dostrzec i docenić fundamentalne znaczenie, jakie ma dla narodu posiadanie własnego suwerennego państwa. To od naszego wytrwałego wysiłku zależy przyszłość Polski – wspólna przyszłość wszystkich nas, Polaków. To my własnym trudem umacniamy bezpieczeństwo i budujemy pomyślność Ojczyzny i naszych rodzin. To nasza aktywność i zaangażowanie napełniają struktury państwowe obywatelskim i patriotycznym duchem" – podkreślił prezydent Polski.

Andrzej Duda życzył, by świętowanie jubileuszu stulecia Niepodległej dawało siłę do dalszej służby publicznej i działalności zawodowej. "I niech jego owocem i przedłużeniem stają się nowe pożyteczne inicjatywy gospodarcze i społeczne, artystyczne i naukowe, w których wyrażać będziemy wartości i dążenia, jednoczące naszą wspólnotę w drodze przez polskie dzieje" – podkreślił prezydent w swoim piśmie. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: zapewnienie w miarę równego rozwoju to nasz obowiązek

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 20:20
Podczas spotkania z mieszkańcami Zieleniewa (woj. zachodniopomorskie), prezydent Andrzej Duda powiedział, że "absolutnym naszym obowiązkiem" polskich władz jest "dążyć do tego, aby zapewnić całej Polsce w miarę równy rozwój".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: trzeba kontynuować reformę wymiaru sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 19:00
Andrzej Duda podkreślił konieczność kontynuowania reformy sądownictwa. - Potrzebny nam jest wymiar sprawiedliwości, w którym będą sędziowie wolnej, niepodległej i suwerennej Polski - powiedział w Brojcach (woj. zachodniopomorskie). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: chcemy być państwem liczącym się na świecie, nie wszystkim to się podoba

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 20:53
- Chcę, żebyśmy byli państwem bezpiecznym, z silną gospodarką, o liczącej się pozycji na arenie międzynarodowej - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Namysłowa w województwie opolskim. Podkreślił, że dążenie do zwiększania pozycji na świecie zawsze sprawia, że ktoś jest niezadowolony.
rozwiń zwiń