X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kaleta: nowelizacja ustaw sądowych ratuje Polskę przed anarchią

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 15:00
- Ta dyskusja pokazała, że pilne uchwalenie tej ustawy jest niezbędne, a jeśli wejdzie ona w życie, to gwarantuję, że będziemy konsekwentnie zmieniać polskie sądownictwo - powiedział w Senacie wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Sebastian Kaleta podczas wystąpienia w Senacie
Sebastian Kaleta podczas wystąpienia w SenacieFoto: PAP/Rafał Guz

Jego zdaniem uchwalenie tej noweli jest niezbędne do zachowania stabilności systemu prawnego. Po wystąpieniu wiceministra Kalety ogłoszono przerwę w obradach Senatu.

romanowski marcin 1200.jpg
Romanowski o Komisji Weneckiej: ta grupa osób przyjechała do Polski półprywatnie

Wystąpienie wiceministra

- Ta dyskusja pokazała, że pilne uchwalenie tej ustawy jest niezbędne, a jeśli ta ustawa wejdzie w życie, to gwarantuję, że konsekwentnie będziemy zmieniać polskie sądownictwo. (...) Jeszcze wiele lat przed nami, wiele ważnych ustaw - powiedział na zakończenie senackiej debaty Sebastian Kaleta.

Wiceszef MS w wystąpieniu podkreślił, że ustawa ta reguluje tylko tę część funkcjonowania sędziów, która dotyczy uprawnień sędziego do podważania statusu innych sędziów. - To jest odebranie sędziom prawa, które sobie uzurpują do decydowania, czy w Polsce rządzi konstytucja i demokracja, czy sędzia rejonowy - mówił Sebastian Kaleta.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Stanisław Karczewski o opinii Komisji Weneckiej: o tym, co mamy robić, decydują wyborcy

Polityk podkreślił, że rozpatrywana nowelizacja nie jest "ustawą kagańcową". - Ta ustawa ratuje nasze państwo przed wielkim chaosem, destabilizacją i anarchią - oświadczył wiceminister.

Ustawa stabilizująca

Według niego ustawa ta "stabilizuje polski system prawny, stabilizuje go przed anarchią, chroni system prawny przed możliwością podważania każdego wyroku wydanego przez ostatnie 30 lat".

Sebastian Kaleta wskazał też, że w nowelizacji ustaw sądowych "nie ma żadnego nowego uprawnienia, które przysługiwałoby ministrowi sprawiedliwości".

Zwracając się do opozycji Kaleta powiedział, że jej przedstawiciele troszczą się wyłącznie o to, żeby sędziowie nie odpowiadali przed Izbą Dyscyplinarną SN i żeby sędziowie mieli wyłączny wpływ na obsadę stanowisk sędziowskich.

Według niego uchwalenie tej ustawy jest niezbędne, żeby została zachowana stabilność systemu prawnego.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polityk Porozumienia: z okrągłego stołu PSL wyszedł spęd partyjny

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 10:15
- Nikt nie doszedł do zbyt wielu korzystnych wniosków - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Strzeżek (Porozumienie). O nowelizacji ustaw dot. sądownictwa mówił także w "Debacie poranka" poseł PSL Mieczysław Kasprzak.
rozwiń zwiń