X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Magdalena Biejat odwołana. Jest nowa przewodnicząca komisji rodziny

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 10:25
Nową przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, w miejsce odwołanej Magdaleny Biejat z Lewicy, została posłanka PiS Urszula Rusecka. Jednocześnie na funkcję wiceprzewodniczącego powołano Roberta Warwasa z PiS.
Nowa szefowa komisji rodziny Urszula Rusecka
Nowa szefowa komisji rodziny Urszula RuseckaFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER
  • Nową szefową Komisji Polityki Społecznej i Rodziny została Urszula Rusecka (PiS)
  • Magdalena Biejat została dziś odwołana. Funkcję pełniła od listopada ub. roku
  • Jej odwołania domagali się posłowie Zjednoczonej Prawicy oraz Konfederacji
  • Jan Kanthak (Solidarna Polska) wskazywał, że Biejat "jest osobą, która "niszczy polskie rodziny, chce zabijać poczęte dzieci"
  • Przewodniczącej konsekwentnie broniła Lewica

Za odwołaniem dotychczasowej przewodniczącej opowiedziało się 19 posłów, 12 było przeciw.

Za kandydaturą Urszuli Ruseckiej opowiedziało się 18 członków komisji, nikt nie był przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

maląg 1200 pap.jpg
Marlena Maląg: liczę na zmianę przewodniczącej sejmowej komisji rodziny

Opozycja wyszła z sali

Po ogłoszeniu wyników głosowania politycy opozycji w geście protestu opuścili salę obrad komisji.

- Dzisiaj na komisji mieliśmy do czynienia z dniem hańby. Posłanki i posłowie Lewicy nie będą uczestniczyli w posiedzeniu, w sytuacji, w której Prawo i Sprawiedliwość demonstracyjnie i w sposób całkowicie bezpodstawny odwołuje przewodniczącą komisji. PiS rozmawia ze swoimi wśród swoich - powiedział po głosowaniu Krzysztof Gawkowski (Lewica).

Adrian Zandberg pytany wcześniej na antenie Radia Zet czy Biejat zostanie odwołana, odpowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość ma większość we wszystkich komisjach sejmowych i "może w tych komisjach odwołać wszystkich przewodniczących i wszystkie przewodniczące".

Jego zdaniem ciekawą rzeczą jest, że "PiS nie przeszkadzają liberałowie na czele komisji, nie przeszkadzają politycy PO na czele komisji, natomiast przeszkadza im prospołeczna przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej, która walczy o wyższe emerytury, bezpieczeństwo socjalne".

Czarzasty Biejat PAP 1200.jpg
W. Czarzasty grozi PiS: w Senacie też są jacyś szefowie i wiceszefowie komisji

"Niszczy polskie rodziny"

Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Magdalena Biejat (Lewica) została wybrana na szefową komisji w połowie listopada ub.r. Jej kandydaturę poparło wówczas 25 posłów, przeciw było trzech, czterech wstrzymało się od głosu.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Posłowie Lewicy Razem oddają część uposażeń. Pieniądze trafią m.in. do organizacji LGBT

Niedługo po wyborze Biejat na szefową komisji rzecznik Solidarnej Polski Jan Kanthak poinformował, że posłowie jego ugrupowania zwrócili się do współkoalicjantów ze Zjednoczonej Prawicy - PiS i Porozumienia - o odwołanie Biejat.

Według Kanthaka Biejat nie może sprawować funkcji przewodniczącej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, bo - jak mówił - jest osobą, która "niszczy polskie rodziny, chce zabijać poczęte dzieci, która zagraża naszej przyszłości". Odwołania Biejat domagała się również Konfederacja. 

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zdarzają się różne zwroty akcji". Jarosław Kaczyński ws. Magdaleny Biejat

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 06:42
- Ta sprawa wkrótce zostanie rozwiązana - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w tygodniku "Gazeta Polska" w reakcji na stwierdzenie, że "wielu osobom na prawicy nie podoba się", iż posłowie PiS poparli kandydaturę posłanki Magdaleny Biejat (Lewica) na przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biejat nie będzie szefować komisji rodziny? Lewica zapowiada jej obronę

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 07:43
- Posłowie Lewicy będą bronić szefowej komisji rodziny Magdaleny Biejat. Przyjdziemy na posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, żeby pokazać, że jesteśmy z nią solidarni oraz że nie pozwolimy łamać obyczajów sejmowych - zapowiedział przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.
rozwiń zwiń