X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Zgorzelski: dla Kosiniaka-Kamysza jako prezydenta najważniejsza będzie wola narodu

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 07:44
- Władysław Kosiniak-Kamysz jest takim kandydatem na prezydenta, dla którego najważniejsza będzie wola narodu. Ma także duże doświadczenie, był m.in. ministrem pracy i polityki społecznej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Zgorzelski, poseł PSL, który przyznał też, że pretendent "ludowców" głosował swego czasu w Sejmie za podwyższeniem wieku emerytalnego.
Audio
  • Piotr Zgorzelski (PSL) o reformie wymiaru sprawiedliwości (Sygnały dnia/Jedynka)

W wyborach prezydenckich swój start jak na razie potwierdzili urzędujący prezydent Andrzej Duda, kandydatka Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Szymon Hołownia i Robert Biedroń (europoseł z ramienia Wiosny, Nowa Lewica). Do tego grona dojdzie na pewno pretendent Konfederacji, którego partia wybierze za kilka dni w trakcie zjazdu elektorów.

andrzej duda free shut 1200.jpg
Andrzej Duda wygrywa w obu turach. Nowy sondaż prezydencki

"To nie było dobre rozwiązanie"

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez United Survey Company dla "Dziennika gazety Prawnej" i RMF FM w wyborczej pierwszej turze największe poparcie będzie miał Andrzej Duda - 43 proc. - a następna w kolejności jest Małgorzata Kidawa-Błońska (23,3 proc.), zaś Władysław Kosiniak-Kamysz plasuje się na czwartym miejscu z 7-proc. poparciem. Zdaniem Piotra Zgorzelskiego poparcie dla kandydata PSL-u będzie się zwiększać.

- Myślę, że tak się stanie, jeżeli nadal będziemy prowadzili kampanię tak jak teraz. Czyli że Władysław Kosiniak-Kamysz będzie wciąż jeździł po Polsce i spotykał się z ludźmi, docierał do nich. Jest on takim kandydatem na prezydenta, dla którego najważniejsza będzie wola narodu. Mimo młodego wieku może pochwalić się także dużym doświadczeniem, bo był m.in. ministrem pracy i polityki społecznej - wymieniał Piotr Zgorzelski.

Prowadzący audycję zwrócił mu jednak uwagę, że Władysław Kosiniak-Kamysz nie zawsze podejmował decyzje zgodne z wolą Polaków. Nawiązał tu do podwyższenia wieku emerytalnego przez rząd PO-PSL w kadencji parlamentarnej 2011-2015. - Tak, głosował za tym - przyznał Piotr Zgorzelski. - Ale niejednokrotnie już powtarzaliśmy, że nie było to dobre rozwiązanie - dodał.

"Polska Konstytucja jest nadrzędna"

Poseł PSL odniósł się także do niedawnej decyzji Komisji Europejskiej ws. reform w polskim wymiarze sprawiedliwości. KE zdecydowała, że wystąpi do Trybunału Sprawiedliwości UE o środki tymczasowe ws. przepisów dotyczących reżimu dyscyplinarnego wobec polskich sędziów. Jeśli TSUE przyjmie ten wniosek, Izba Dyscyplinarna SN zostanie zawieszona.

shutter-tsue-1200.jpg
Dr Andrzej Anusz: gdyby TSUE zamroził Izbę Dyscyplinarną byłby to precedens

Zdaniem Piotra Zgorzelskiego polski rząd powinien porozmawiać z przewodniczącą KE Ursulą von der Leyen i porozumieć się w tej sprawie. - Dlatego, że w przeciwnym razie w przyszłości mogą nas czekać poważne konsekwencje - stwierdził.

Zapytany, czy wartości europejskie oraz decyzje KE są ważniejsze od polskiej konstytucji, gość audycji odparł, że "polska konstytucja jest nadrzędna, ale nie jest sprzeczna z prawem UE". - Dlatego powinniśmy przestrzegać i jednego, i drugiego. Wtedy będziemy mieć porządek - powiedział Piotr Zgorzelski.

Więcej w nagraniu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Grzegorz Jankowski
Gość: Piotr Zgorzelski (PSL)
Data emisji: 15.01.2020
Godzina emisji: 07.15

bb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Kazimierz Kik: wśród kandydatów opozycji na prezydenta brakuje męża stanu

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 15:00
- Wśród kandydatów opozycji na prezydenta brakuje ludzi z wizją, którzy mieliby intelektualne kompetencje dla realizowania tej wizji. Są to raczej kandydaci z przetargu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z UJK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Kosiniak-Kamysz: chcę być prezydentem wszystkich Polaków

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 15:40
 - Chciałbym być dla wszystkich Polaków. Dla tych wszystkich, którzy potrzebują wsparcia, dla tych wszystkich, którzy są dzisiaj może wykluczeni, dla tych wszystkich, którzy gdzieś w trakcie czy to transformacji, czy tego, co się dzieje w ostatnim czasie, zostali pozostawieni samym sobie - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń