X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sprawa Kamila Durczoka. Śledztwo dot. weksla przedłużone do końca lutego

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 15:25
- Śledztwo ws. oszustwa i sfałszowania weksla, w którym podejrzany jest znany dziennikarz telewizyjny Kamil Durczok, zostało przedłużone do końca lutego - poinformowała prok. Katarzyna Żołna z Prokuratury Regionalnej w Katowicach.
Kamil Durczok
Kamil DurczokFoto: PAP/Hanna Bardo

Znany dziennikarz został zatrzymany 2 grudnia. Prokurator przedstawił mu zarzuty podrobienia dokumentów umożliwiających uzyskanie kredytu i przedłożenia ich w banku oraz doprowadzenia banku do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości. Prokuratura wnioskowała w tej sprawie o areszt, sąd nie uwzględnił tego wniosku.

1200_Durczok_PAP.jpg
Prowadzenie pod wpływem i podrobienie weksli. Rzecz o upadku Kamila Durczoka

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Znany dziennikarz Kamil Durczok nie trafi do aresztu. Jest decyzja sądu

Zarzuty wobec Durczoka dotyczą podrobienia weksla i dokumentów towarzyszących zabezpieczeniu kredytu hipotecznego na blisko 3 mln zł z sierpnia 2008 r. Prokuratura zarzuca Durczokowi oszustwo oraz przestępstwo dotyczące m.in. podrobienia papieru wartościowego, jakim jest weksel. Może za to grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo kara 25 lat.

"Choroba alkoholowa to potwór"

W ostatnich dniach Kamil Durczok ujawnił na Twitterze, że zmaga się z chorobą alkoholową. "Choroba alkoholowa to potwór. Atakuje, kiedy uważamy się za wszechsilnych. I pokazuje, że nie ma mocnych. Jestem alkoholikiem. Nie piję 4 miesiąc" – napisał 12 stycznia.

Dziennikarz jest też podejrzany w innej sprawie o sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, prowadzonej przez Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim. Pod koniec lipca na drodze krajowej nr 1 pod Piotrkowem Trybunalskim Durczok uczestniczył w kolizji na remontowanym odcinku trasy. Jak się okazało, dziennikarz miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Po wytrzeźwieniu został przewieziony do piotrkowskiej prokuratury rejonowej, gdzie usłyszał dwa zarzuty: sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, którego dopuściła się osoba będąca w stanie nietrzeźwości, oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to do 12 lat więzienia. Przyznał się tylko do jazdy pod wpływem alkoholu.

dn

Czytaj także

Oszustwo i podrobienie weksla. Jest decyzja ws. aresztu dla Kamila Durczoka

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 09:27
Sąd Rejonowy Katowice-Wschód nie uwzględnił wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie Kamila Durczoka Znany dziennikarz ma postawione zarzuty oszustwa i podrobienie weksla. Prokuratura zamierza złożyć zażalenie na decyzję sądu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Durczok na wolności. Obrońcy: złożył obszerne wyjaśnienia

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 16:00
Znany dziennikarz, któremu prokuratura zarzuca oszustwo i podrobienie weksla, złożył obszerne wyjaśnienia i deklaruje gotowość odniesienia się do wszelkich pozostałych, istotnych okoliczności sprawy - napisali w oświadczeniu prasowym jego obrońcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prowadzenie pod wpływem i podrobienie weksli. Rzecz o upadku Kamila Durczoka

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 09:08
Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym oraz podrobienie podpisu byłej żony na wekslu - te dwie sprawy położyły się cieniem na postaci Kamila Durczoka. Znanego dziennikarza po tych wydarzeniach spotkał społeczny ostracyzm. Wczoraj, po raz pierwszy od kwietnia 2019 r., Durczok zamieścił na Twitterze wpis. "Wróciłem. Dostaniecie to, co jestem Wam winien. Dostaniecie prawdę. Dzięki, że jesteście" - napisał.
rozwiń zwiń