X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: Kościoły, związki i mniejszości to nasz ryt wspólnotowy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 14:10
- Na przestrzeni wieków w Polsce mieszkali ludzie wielu narodowości, wyznań i kultur. Tu znajdowali swoje miejsce, osiedlali się i przynosząc swoją tradycję wplatali się w to, co dzisiaj nazywamy kulturą polską - powiedział Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami Kościołów i związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Polsce.
Andrzej Duda podczas spotkania noworocznego z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Polsce
Andrzej Duda podczas spotkania noworocznego z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w PolsceFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Dziękuję, że zechcieliście państwo po raz piąty przybyć na to spotkanie z nami, ze mną i z moją małżonką; (…) spotkanie, które dla mnie ma szczególny wymiar - przypomina o historycznej spuściźnie i historycznym wymiarze naszej ojczyzny - Polski, o tym, że na przestrzeni wieków mieszkali tutaj ludzie wielu narodowości, wielu wyznań, wielu kultur - powiedział prezydent.

lednica-1200.jpg
Znamy hasło tegorocznego Spotkania Młodych w Lednicy. Ruszyły zapisy

"Każdy ma swoje miejsce na obszarze RP"

Wskazał, że na przyjezdnych czekał tu "spokojny świat, w którym znajdowali swoje miejsce, w którym się osiedlali, w który wrastali, przynosząc swoją tradycję wplatali się w tę istniejącą mieszankę kultur i tworzyli razem coś, co dzisiaj nazywamy kultura polską".

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Abp Gądecki: sumienie to kompas duchowy umieszczony we wnętrzu każdego z nas

- Dziękuję za obecność, bo dzięki niej pokazujemy niezwykły ryt wspólnotowy współczesnej Polski. Są przedstawiciele tylu Kościołów i tylu wyznań, większych i mniejszych. Każdy ma swoje miejsce na obszarze Rzeczpospolitej, a co najważniejsze, wszystkie chcą współpracować, wszystkie ze sobą rozmawiają. To są wspólnoty otwarte na dialog; otwarte na coś, co chciałbym nazywać braterstwem; otwarte na coś, co chciałbym nazywać dobrym współistnieniem - powiedział prezydent.

"Musimy wyciągać wnioski"

Wskazał, że "ktoś patrząc głębiej powie, że są też różnego rodzaju problemy, dyskusje, trudne tematy".

iskk 1200 pap.jpg
Kościół katolicki w Polsce w liczbach. Znamy najnowsze dane ISKK

- Oczywiście, że tak. (...) Były różne wydarzenia, czasem bardzo dramatyczne, takie jak prawie zniknięcie wspólnoty żydowskiej z Polski w czasie drugiej wojny światowej - Holokaust, którego ofiary będziemy upamiętniali niedługo w niemieckim obozie koncentracyjnym i zagłady w Auschwitz - mówił.

- My z wszystkich najtrudniejszych momentów, relacji pomiędzy współistniejącymi narodami, pomiędzy współistniejącymi grupami etnicznymi i współistniejącymi wyznaniami, problemów, które wtedy były i narastały, musimy wyciągać wnioski - mówił. - Cieszę się, że dzisiaj jesteśmy dając świadectwo wspólnoty, że przybywacie do Pałacu Prezydenckiego (…) po to, by wspólnotę i jedność pokazać - dodał.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Rzecznik KEP: Maryja ma w sobie tylko siłę dobra

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 06:39
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz Paweł Rytel-Andrianik przypomina, że w Matce Boga - inaczej niż u wszystkich innych ludzi - działają wyłącznie siły dobra. Prawdę, że Maryja została zachowana od grzechu pierworodnego, akcentuje obchodzona dziś w Kościele katolickim uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent i premier składają życzenia wiernym Kościoła prawosławnego, greckokatolickiego i Kościołów wschodnich

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 12:23
Z okazji przypadającej dziś, zgodnie z kalendarzem juliańskim, Wigilii Bożego Narodzenia prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki złożyli życzenia duchownym i wiernym Kościoła prawosławnego, greckokatolickiego i Kościołów wschodnich.
rozwiń zwiń