X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: nie pozwolimy zakłamywać i przeinaczać naszej historii

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 18:11
- Będziemy bronić naszej godności choćby przyszło nam stanąć przeciwko największemu przeciwnikowi - mówił prezydent Andrzej Duda w Kolnie (woj. podlaskie).
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Leszek Szymański

W swym wystąpieniu prezydent podkreślał, że "wartości są naszą skałą, jedyną, na której my jesteśmy w stanie budować stabilny dom". - Dlatego będziemy o zachowanie tych wartości walczyli - oświadczył.

Przekonywał, że "to są wartości oparte na naszym dziedzictwie, na naszej kulturze i naszej tradycji, opartej na fundamentach i korzeniach chrześcijańskich".

duda 1200 pap.jpg
Prezydent: czyste powietrze to dla nas wielkie zadanie na przyszłość

- Nie damy sobie tych naszych tradycji odebrać, nie damy ich sobie wydrzeć, nie pozwolimy także zakłamywać i przeinaczać naszej historii. Zawsze będziemy bronić naszej godności, to jest nasze święte prawo. Choćbyśmy mieli stanąć przeciwko największemu przeciwnikowi - powiedział prezydent. - Choćby kłamstwo było rozprzestrzeniane na cały świat, będziemy z tym twardo walczyli - zadeklarował.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Ambasador Izraela w Polsce: głos Andrzeja Dudy musi być słyszany w moim kraju

- Ja wiem, że czasem jesteśmy słabsi, że czasem jesteśmy mniejsi, ale to wcale nie znaczy, że musimy zaniechać naszej działalności. Po to mamy głowę, żeby myśleć, po to mamy głowę i jesteśmy tu razem, żeby szukać rozwiązań - mówił Andrzej Duda.

Zapewnił, że on, rząd i większość parlamentarna, działają i będą działali razem. - To jest wszystko skoordynowane działanie - dodał. - To co jest tajne, pozostaje tajne, a to o czym można mówić w telewizji, to się o tym mówi w telewizji - dodał prezydent.

"Prowadzimy bardzo rozważną politykę bezpieczeństwa"

Przypomniał, że w czasie eskalacji napięcia między USA a Iranem pojawiały się głosy poddające w wątpliwość bezpieczeństwo żołnierzy w Iraku. - Ja byłem po rozmowie z przedstawicielami polskiego kontrwywiadu, wywiadu, z polskimi dowódcami, także dowódcami w kontyngencie w Iraku. Powiedzieli mi tak: są absolutnie opanowane procedury, nie ma żadnych sygnałów o tym, aby ktokolwiek zamierzał zaatakować polskich żołnierzy - zaznaczył Andrzej Duda.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Rada Gabinetowa. "Nie ma sygnałów o zagrożeniu dla Polaków na Bliskim Wschodzie"

Przyznał, że w nocy z wtorku na środę zaatakowana została baza amerykańska, w której byli m.in. oprócz żołnierzy innych sił sojuszniczych, także polscy. - Ale wszystkie procedury bezpieczeństwa były wprowadzone, obowiązywały już od jakiegoś czasu, bo zaraz zostały wprowadzone mechanizmy bezpieczeństwa i wszyscy na czas zostali zabezpieczeni. To właśnie dlatego nie było żadnych strat, żaden polski żołnierz nie został nawet draśnięty. Polscy żołnierze byli i są bezpieczni - podkreślił Andrzej Duda.

W nocy z wtorku na środę amerykańska baza lotnicza Al Asad w pobliżu miasta Hit w środkowym Iraku oraz lotnisko wojskowe Irbilu w irackim Kurdystanie zostały ostrzelane pociskami wystrzelonymi z terytorium Iranu. Amerykańska baza lotnicza Al Asad jest wykorzystywana przez wojska USA w ramach Międzynarodowej Koalicji walczącej z Państwem Islamskim.

Liczba polskich żołnierzy i pracowników w bazie Al Asad nie przekracza 100, natomiast w Irbilu jest to kilku polskich żołnierzy i pracowników.

dn

Czytaj także

Rada Gabinetowa. "Nie ma sygnałów o zagrożeniu dla Polaków na Bliskim Wschodzie"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 17:00
- Nie ma żadnych sygnałów o bezpośrednim zagrożeniu dla polskich żołnierzy - czy to na Bliskim Wschodzie czy gdziekolwiek - zapewnił prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Gabinetowej. Jednym z jej tematów była sytuacja na Bliskim Wschodzie po ubiegłotygodniowym ataku amerykańskim w Bagdadzie, w którym zginął m.in. irański generał Ghasem Solejmani.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: opozycja z każdej sprawy chce zrobić rzecz polityczną

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 09:10
– Polskie sprawy są dzisiaj prowadzone w sposób odpowiedni. Włączanie polityki zagranicznej w grę przedwyborczą, to rzecz, która nie jest w interesie Rzeczypospolitej – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: miejsce upamiętnienia ofiar Holokaustu jest w Auschwitz-Birkenau

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 19:26
- To właśnie w Polsce jest miejsce, gdzie rozsypane są prochy ofiar Holokaustu; nie wolno tej pamięci zabierać, przenosząc ją gdzie indziej - powiedział prezydent na spotkaniu z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce. Wyraził też przekonanie, że nie ma dzisiaj trudnej relacji pomiędzy Polską i państwem Izrael, czy między Polakami a Żydami.
rozwiń zwiń