X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: czyste powietrze to dla nas wielkie zadanie na przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 17:23
- Powietrze, zwłaszcza w miastach, jest dziś bardzo zanieczyszczone i stanowi dotkliwy problem dla wielkich aglomeracji. Musimy w tym zakresie działać - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami powiatu kolneńskiego.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Artur Reszko

Andrzej Duda mówił, że Kolno (podlaskie) jest "wzorcowym przykładem", jeśli chodzi o korzystanie z możliwości rozwojowych. - Kiedy mówimy o zrównoważonym rozwoju, to możemy ten zrównoważony rozwój rozumieć na dwa sposoby, możemy na niego patrzeć w dwóch płaszczyznach - podkreślił prezydent.

duda pap 1200.jpg
Sondaż: Andrzej Duda zdecydowanym faworytem I tury wyborów prezydenckich

Pierwsza z nich, wskazywał prezydent, to zrównoważony rozwój kraju rozumiany jako prowadzenie polityki zmierzającej do wyrównania warunków życia w całej Polsce.

- Z drugiej strony zrównoważony rozwój to taki, który powoduje, że dobra kultury, środowisko naturalne, czyste powietrze zostają "przechowane, zabezpieczone i zachowane dla przyszłych pokoleń - mówił Andrzej Duda.

"Wielkie zadanie na przyszłość"

Prezydent wskazał, że "inwestycje w odnawialne źródła energii, poprzez panele słoneczne, poprzez wytwarzanie energii elektrycznej, która jest zielona, czysta, proklimatyczna, która powoduje zmniejszenie emisji CO2 to jest także zrównoważony rozwój w tym drugim tego słowa znaczeniu".

- Ktoś powie: to są małe działania. Być może, ale gdyby w całej Polsce, wszyscy postępowali w ten sposób, gdyby wszystkie budynki komunalne były w taki sposób zasilane energetycznie, gdybyśmy inwestowali w to także i w naszych gospodarstwach domowych Efekt synergii i efekt całości z całą pewnością przyczyniałby się z jednej strony do ochrony klimatu i do zmniejszania emisji CO2, a z drugiej strony przyczyniałby się do ochrony powietrza - dodał.

Prezydent zauważył, że powietrze - zwłaszcza w wielkich miastach - jest dziś bardzo zanieczyszczone i stanowi dotkliwy problem dla wielkich aglomeracji. - To jest dla nas wielkie zadanie na przyszłość. Musimy w tym zakresie działać - podsumował.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ma służyć rozwojowi Polski". Prezydent powołał Radę Dialogu Społecznego

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 15:01
Prezydent Andrzej Duda powołał siedmiu nowych członków Rady Dialogu Społecznego, w tym m.in. nowych ministrów. Uroczystość odbyła się w piątek w Pałacu Prezydenckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: Andrzej Duda zdecydowanym faworytem wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 21:30
Prezydent Andrzej Duda wygrałby wybory prezydenckie, gdyby doszło do nich w najbliższą niedzielę - informuje portal onet.pl przytaczając badanie firmy Maison and Partners. Z sondażu wynika również, że aż 73 proc. Polaków zadeklarowało, że wybierze się do urn wyborczych.
rozwiń zwiń