X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Andrzej Duda o słowach Putina: Polska zareagowała adekwatnie, nie daliśmy się sprowokować

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 20:57
- Uważam, że Polska zareagowała adekwatnie do słów prezydenta Rosji Władimira Putina, dlatego, że odczytaliśmy to jako prowokację skierowaną pod naszym adresem - ocenił prezydent Andrzej Duda w niedzielę w TVP Info.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda o słowach Władimira Putina (IAR)
  • Prezydent Andrzej Duda o słowach Władimira Putina (IAR)
Władimir Putin, prezydent Rosji
Władimir Putin, prezydent RosjiFoto: PAP/Mikhail Metzel

duda_1200.jpg
Prezydent: nie ma sygnałów o niebezpieczeństwie dla Polski i Polaków

Przed świętami Bożego Narodzenia prezydent Rosji skrytykował wrześniową rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą wybuchu II wojny światowej. Putin wyraził m.in. ocenę, że przyczyną II wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 r. Mówił też o wykorzystywaniu przez Polskę układu z Monachium do realizacji roszczeń terytorialnych dotyczących Zaolzia. Przekonywał też m.in., że we wrześniu 1939 r. Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście "niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał".

Do słów prezydenta Rosji odniósł się premier Mateusz Morawiecki. - Prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie. Zwykle dzieje się to w sytuacji, gdy władza w Moskwie czuje międzynarodową presję związaną ze swoimi działaniami. I to presję nie na historycznej, a na jak najbardziej współczesnej scenie geopolitycznej - czytamy w oświadczeniu szefa polskiego rządu.

CZYTAJ TAKŻE: Szczerski: wizyta prezydenta w Yad Vashem zależna od realizacji naszych oczekiwań>>>

Zareagowaliśmy adekwatnie

Andrzej Duda był pytany w Telewizji Polskiej, czy Polska zareagowała adekwatnie do sytuacji. - Oczywiście, że zareagowaliśmy adekwatnie do sytuacji. Odczytaliśmy to, i ja, i eksperci, jako prowokację po prostu skierowaną pod naszym adresem, przede wszystkim właśnie przed tymi wielkimi uroczystościami i uznaliśmy w związku z tym, że jakakolwiek gwałtowna reakcja wywołałaby tylko awanturę. Prowadziłaby ona do nie wiadomo jakich skutków. I skoro prezydent Putin podjął decyzję, żeby w tak drastyczny sposób się wypowiedzieć, to znaczy, że miał w tym swój cel. Nie ma tutaj przypadkowych wypowiedzi - ocenił.

prezydent andrzej duda free twitter 1200.jpg
Trwają uzgodnienia ws. udziału prezydenta Polski w Światowym Forum Holokaustu

Prezydent zaznaczył, że Polska nie dała się Rosji sprowokować. - Bardzo dobrze zachowała się światowa opinia publiczna. Było z całego świata bardzo wiele głosów potępiających tę wypowiedź, zaprzeczających tym wypowiedziom - powiedział.

- Myśmy się zachowali w sposób bardzo stonowany i wyważony - taka była nasza decyzja. Podjęliśmy decyzję o interwencji MSZ, MSZ wezwało rosyjskiego ambasadora. Następnym krokiem wobec rosyjskich odpowiedzi było oświadczenie premiera - dodał prezydent.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spychalski ws. kłamliwych słów Putina: reakcja MSZ była wystarczająca

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 11:49
- Odpowiedź, którą przygotowaliśmy na słowa prezydenta Rosji Władimira Putina - reakcja MSZ, była dla nas absolutnie wystarczająca i nie będziemy tego konfliktu podnosili. Jest to przemyślane - powiedział w niedzielę w Polsat News rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent pojedzie do Izraela? Bielan: zostawiłbym ten głos na uroczystości w Auschwitz

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 15:14
Trwają uzgodnienia w sprawie udziału prezydenta Andrzeja Dudy we współorganizowanym przez Instytut Jad Waszem 5. Światowym Forum Holokaustu. Polsce zależy, aby podczas tego wydarzenia prezydent Rzeczpospolitej Polskiej mógł zabrać głos, szczególnie, że zaplanowano tam wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina.
rozwiń zwiń