X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Więcej ofiar śmiertelnych na drogach. Znamy dane dot. wypadków w 2019 roku

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 13:48
W 2019 roku na polskich drogach doszło do 30 tysięcy wypadków, w których zginęło 2 897 osób, a ponad 35 tysięcy zostało rannych - to wstępne dane policji, które w czwartek przekazał podinsp. Radosław Kobryś. Zatrzymano ponad 110 tys. kierujących po alkoholu.
Wypadek w miejscowości Dąbrowa, gdzie na dk 46 na trasie z Nysy do Opola zginęły 2 osoby
Wypadek w miejscowości Dąbrowa, gdzie na dk 46 na trasie z Nysy do Opola zginęły 2 osobyFoto: PAP/Krzysztof Świderski

Finalnych danych Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji za 2019 rok można spodziewać się w okolicach połowy lutego. Mogą ulec zmianie np. kwalifikacje prawne poszczególnych zdarzeń, a także liczba ofiar i poszkodowanych. 

Czytaj więcej
wypadek_s1_1200.jpg
15 tys. interwencji, 6 osób nie żyje. Tragiczny Sylwester na drogach

Ponad 30 tys. wypadków

Zgodnie ze wstępnymi danymi, w roku 2019 w Polsce rzadziej dochodziło do wypadków, jednak częściej ginęli w nich ludzie. Łącznie miało miejsce 30 136 wypadków, czyli o 1 538 mniej niż w roku 2018. Zginęło w nich 2 897 osób, czyli o 35 więcej. Ranne zostały 35 292 osoby, czyli 2 067 mniej niż w roku 2018. W minionym roku o ponad 6 tysięcy, do 110 678, wzrosła liczba zatrzymanych kierowców będących pod wpływem alkoholu.

Zwiększyła się także liczba przypadków przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Jak podkreślił podinsp. Kobryś, stało się to po raz pierwszy od wejścia w 2015 roku przepisów, zgodnie z którymi kierującemu grozi za to zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące. W 2019 roku ujawniono 48 754 takich zdarzeń, więc o 19 732 więcej niż rok wcześniej.

Wzrost świadomości

- Chciałoby się powiedzieć, że jest bezpiecznie na drogach. Ta tendencja, która występuje, czyli mniejsza liczba wypadków drogowych pokazuje, że świadomość rośnie - podsumowywał podinsp. Kobryś.
Pytany, o co funkcjonariusze apelują do kierowców w nowym roku, policjant odpowiedział: "O zdjęcie nogi z gazu i kierowanie się zdrowym rozsądkiem".

Komentując zapowiadane przez rząd wprowadzenie nowych przepisów w ruchu drogowym, Kobryś wskazał, że każda zmiana prowadzi do dyskusji o bezpieczeństwie, a dalej - powoduje wzrost świadomości na temat zagrożeń.

Jednym z zapowiadanych rozwiązań jest wprowadzenie przepisu, zgodnie z którym będzie możliwe zatrzymanie prawa jazdy za przekroczenie o ponad 50 km/h dozwolonej prędkości nie tylko w terenie zabudowanym, ale na wszystkich drogach publicznych. 

dcz

Zobacz więcej na temat: POLSKA wypadek policja

Czytaj także

24-latek stracił kontrolę nad dronem. Urządzenie spadło na dach bazyliki Mariackiej

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 21:30
- 24-letni Ukrainiec stracił panowanie nad dronem, którego używał w środę późnym popołudniem na Rynku Głównym w Krakowie. Urządzenie spadło na dach bazyliki Mariackiej; nie został on uszkodzony - poinformował rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.
rozwiń zwiń