X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmarł Tomasz Sadowski. Był współzałożycielem Fundacji "Barka"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 11:06
W niedzielę w wieku 76 lat zmarł Tomasz Sadowski, współzałożyciel i przewodniczący zarządu Fundacji Pomocy Wzajemnej "Barka". Informację potwierdziła w poniedziałek córka zmarłego Ewa Sadowska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Początki fundacji założonej przez Tomasza i Barbarę Sadowskich sięgają 1989 r. Jej celem jest tworzenie systemu wsparcia dla procesu integracji grup społecznie marginalizowanych.

Jak poinformowała Ewa Sadowska, Tomasz Sadowski zmarł nagle w niedzielę. - W piątek wyszedł ze szpitala po ciężkiej operacji tętniaka aorty brzusznej, ale wszystko szło ku dobremu. Wczoraj wieczorem zasłabł w trakcie spotkania rodzinnego. Prowadzona była reanimacja, przyjechało pogotowie, ale nie udało się uratować życia taty – powiedziała PAP Sadowska.

Tomasz Sadowski był psychologiem, działaczem społecznym, członkiem Rady Działalności Pożytku Publicznego I i II kadencji oraz członkiem Grupy Strategicznej ds. Rozwiązań Systemowych Ekonomii Społecznej przy Premierze RP.

"Stworzył system rehabilitacji społecznej"

W latach 1989-2004 stworzył system rehabilitacji społecznej, zawodowej i ekonomicznej dla środowisk dysfunkcyjnych. Był inicjatorem aktów prawnych w obszarze polityki społecznej, nowych instytucji i nowych struktur społecznej gospodarki rynkowej. Powołał Szkołę Liderów Animacji Społecznej dla kadry krajowej i międzynarodowej.

Był członkiem wielu krajowych i międzynarodowych organizacji działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wraz z Barbarą Sadowską otrzymał nagrodę magazynu "Time" w konkursie Herosi Europy i nagrodę Word Habitat Awards przyznaną przez agendę ONZ ds. mieszkalnictwa.

Fundacja Pomocy Wzajemnej "Barka" pomaga niepełnosprawnym, bezdomnym, opuszczającym zakłady karne, szpitale psychiatryczne, matkom wychowującym samotnie dzieci, dzieciom i młodzieży zagrożonej, osobom uzależnionym. Działa w kraju i za granicą.

Działalność Fundacji była wielokrotnie doceniana i nagradzana w kraju i na świecie. W 2014 r. "Barka" została wyróżniona Europejską Nagrodą Obywatelską.

dn

Zobacz więcej na temat: POLSKA odeszli 2019 śmierć

Czytaj także

Zmarł ks. Jacek Pietruszka, dyrektor muzeum w Wadowicach. Miał 52 lata

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 13:10
Nie żyje ksiądz Jacek Pietruszka, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. O śmierci 52-letniego kapłana poinformowała Archidiecezja Krakowska. Ksiądz Jacek Pietruszka zmarł dziś rano po ciężkiej chorobie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Franciszek Bachleda–Księdzularz - były senator. Miał 72 lata

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 21:30
W wieku 72 lat zmarł Franciszek Bachleda–Księdzularz - senator III, IV i V kadencji, samorządowiec i społecznik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatnie pożegnanie gen. Bieńkowicza. Prezydent: nigdy nie zaparł się swoich przekonań

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 14:35
- Jego walkę z bronią można zamknąć jednym - wstęgą, która spoczywa na jego trumnie i krzyżem Virtuti Militari - powiedział w sobotę w Krakowie prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości pogrzebowych gen. bryg. Tadeusza Bieńkowicza "Rączego", żołnierza AK, kawalera Orderu Virtuti Militari.
rozwiń zwiń