X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Apel KE ws. sądów. Müller: nie przewidujemy zmian w procesie legislacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 16:41
- Naszym zdaniem apel Komisji Europejskiej jest nietrafiony; mam nadzieję, że Komisja przedstawiła go nie ze złej woli, ale z braku rzetelnych informacji - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, komentując apel KE o wstrzymanie prac nad projektem noweli dotyczącej sędziów.
Audio
  • Piotr Müller: Polsce najwyższym prawem jest konstytucja (IAR)
  • Rzecznik rządu: jesteśmy i będziemy w Unii Europejskiej (IAR)
Posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka
Posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowiekaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Mówiąc o apelu Komisji Europejskiej o wstrzymanie prac nad nowelizacją, rzecznik rządu podkreślił, że w Polsce najwyższym prawem jest konstytucja.

PAP Jan Kanthak 1200.jpg
Kanthak: KE nie zapoznała się z poprawkami projektu nowelizacji ustaw o sądach

- W Polsce hierarchia źródeł prawa jest taka, że najwyższym prawem Rzeczpospolitej jest konstytucja i wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, nawet jeżeliby chciał, to podważać przepisów i norm prawnych, wynikających z konstytucji Rzeczpospolitej, nie może - oświadczył Piotr Müller. Dodał, że Polska nie przekazała Unii Europejskiej swoich kompetencji, dotyczących wymiaru sprawiedliwości.

"Jesteśmy i będziemy w UE"

Rzecznik rządu nie zgodził się z opiniami, że Polska wychodzi z Unii. - Jesteśmy w Unii Europejskiej, będziemy w Unii Europejskiej. Uważamy, że Unia Europejska jest doskonałym sojuszem, zapewniającym i współpracę gospodarczą i polityczną - oświadczył Piotr Müller. Dodał, że "jesteśmy dumni z tego, iż jesteśmy członkami Unii Europejskiej, ale jednocześnie wyraźnie widzimy, które kompetencje są traktatami Unii Europejskiej przekazane na poziom organizacji międzynarodowej".

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Po czwartkowym głosowaniu w Sejmie, zarząd PO rekomenduje kary dla posłów

Sejm ma w najbliższym czasie głosować nad uchwaleniem projektu nowelizacji ustaw sądowych. Zwiększa on m.in. zakres spraw możliwych do podjęcia przez rzecznika dyscyplinarnego sądów powszechnych. Zakłada wprowadzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. Chodzi także o działania o charakterze politycznym.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Pęk: wtrącanie się UE w wewnętrzne sprawy Polski jest bulwersujące

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 09:40
- Jeśli chodzi o przypadek Polski, to mnie szczególnie bulwersuje ciągłe wtrącanie się UE do wewnętrznej reformy wymiaru sprawiedliwości naszego kraju - mówił Marek Pęk (senator PiS) na antenie Polskiego Radia 24. Zdaniem Elżbiety Gapińskiej (KO) reforma sądownictwa "łamie trójpodział władzy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Zaleśny: Komisja Europejska nie powinna tworzyć prawa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 14:04
- Apel Komisji Europejskiej dotyczący ustawy w sprawie sądów nie powinien mieć miejsca. Rolą KE nie jest tworzenie prawa w Polsce. Polski rząd musi się do tego odnieść. Powinien pokazywać, że nie ma podstaw prawnych, aby podmioty zewnętrzne tworzyły prawo w naszym kraju - powiedział w PR24 politolog Jacek Zaleśny.
rozwiń zwiń