X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Paulina Piechna-Więckiewicz: nie chcemy w Polsce pobocznego handlu marihuaną

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 15:17
- Być może warto zastanowić się nad przepisami bardziej liberalnymi jeśli chodzi o posiadanie marihuany - powiedziała Paulina Piechna-Więckiewicz, poseł Wiosny. - Chcę jednak zaznaczyć, że nikt nie chce, by w Polsce odbywał się poboczny handel marihuaną - dodała.
Audio
  • Paulina Piechna-Więckiewicz o powołaniu zespołu ds. legalizacji marihuany
Paulina Piechna-Więckiewicz
Paulina Piechna-WięckiewiczFoto: PR24 / RB

Dziesięcioro posłów z klubu Lewicy oraz jeden poseł Konfederacji wejdą w skład parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany. Inicjatorka zespołu Beata Maciejewska zapowiedziała, że będzie on omawiał ekonomiczne, społeczne i zdrowotne skutki legalizacji marihuany.

Marihuana 1200f.jpg
"Zobaczymy jak to będzie szło". Sejmowy zespół ds. legalizacji marihuany zaczyna prace

- Mamy do czynienia z przeróżnymi zespołami zajmującymi się konkretnymi tematami. Jednym z nich jest kwestia legalizacji marihuany. Jest zapewne grupa, dla której to duża sprawa, nie tylko związana ze sprawami medycznymi, ale również z tym, w jaki sposób jest karane posiadanie tej używki - wskazała Paulina Piechna-Więckiewicz.

Bardziej liberalne przepisy?

Rozmówczyni Polskiego Radia 24 wskazała, że być może warto zastanowić się nad przepisami bardziej liberalnymi jeśli chodzi o posiadanie marihuany. Zapewniła, że nikt spośród członków komisji nie chce, by w Polsce odbywał się poboczny handel tą używką.

"Jan Śpiewak korzysta z obywatelskiego prawa"

spiewak jan_1200.jpg
"Wielu osobom nadepnąłem na odcisk". Jan Śpiewak o swoim wyroku

Jan Śpiewak, warszawski aktywista, który znany jest przede wszystkim z tropienia afery reprywatyzacyjnej w stolicy, został skazany prawomocnym wyrokiem za zniesławienie mecenas Bogumiły Górnikowskiej. W niedzielę spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. Śpiewak nie zgadza się z wyrokiem sądu i zamierza wystąpić z wnioskiem o ułaskawienie.

- Uważam, że Jan Śpiewak, jak w wielu swoich działaniach, tak również w kwestii reprywatyzacji chciał chronić interesy publiczne. Znam go dobrze i wiem, że jest osobą emocjonalną, ale wiele jego aktywności wynikało ze wspomnianej pobudki. (…) Jan Śpiewak korzysta ze swoich praw obywatelskich i ma możliwość zwrócenia się o ułaskawienie do prezydenta - zaznaczyła Paulina Piechna-Więckiewicz.  

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24" 
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Paulina Piechna-Więckiewicz
Data emisji: 18.12.2019
Godzina emisji: 13.06

Polskie Radio 24/db

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poseł Lewicy o Zielonym Ładzie: liczyliśmy na konsensus na równych zasadach

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 15:35
- Liczyliśmy na to, że przyłączymy do tego konsensusu na równych zasadach - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Maciejewska odnosząc się do informacji, że Polska została zwolniona z obowiązku osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa Lewica - tak po połączeniu będzie nazywać się wspólny projekt SLD i Wiosny

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 16:31
- Powstanie za kilka tygodni nowe ugrupowanie, nowa siła polityczna, na którą tak długo czekaliśmy, w której będziemy rządzić po partnersku - powiedział lider Wiosny Robert Biedroń. Zdradził, że będzie się ona nazywała Nowa Lewica.
rozwiń zwiń