X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PGNiG zmniejsza ceny gazu dla gospodarstw domowych. Znamy szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 18:35
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nowe, nieco niższe taryfy przedsiębiorstwu PGNiG Obrót Detaliczny. W nowej taryfie, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku, ceny gazu dla odbiorców w gospodarstwach domowych obniżono o 2,9 procent.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Sashkin

Oznacza to spadek średnich płatności w części rachunku dotyczącej obrotu (cena za paliwo gazowe oraz opłata abonamentowa) o 2,6 procent, zarówno dla odbiorców używających gazu wysokometanowego, jak i gazów zaazotowanych.

Spadek cen będzie najbardziej odczuwalny dla odbiorców posiadających umowy kompleksowe, zużywających stosunkowo duże ilości paliwa, ogrzewających także mieszkania gazem. Średnio zapłacą pięć złotych miesięcznie mniej. Do obniżki cen przyczyniły się niskie ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energi.

1200_Sasin_East_News.jpg
Jacek Sasin: rząd zaproponuje rekompensaty dla odbiorców prądu

Nowa stawka

Prezes URE zatwierdził też nową stawkę Polskiemu LNG. Taryfa dla usług regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego, ustalona przez Polskie LNG będące operatorem Terminalu LNG w Świnoujściu, została zatwierdzona do 31 grudnia 2020 roku.

Wprowadzenie nowej taryfy oznacza wzrost średniej stawki za usługi regazyfikacji o 1,9 procent. Stawka za przeładunek gazu LNG na autocysterny wzrasta o 0,4 procent. Do wzrostu stawek w istotnym stopniu przyczynił się przewidywany wzrost kosztu zakupu uprawnień do emisji CO2 oraz energii elektrycznej, jak również koszty związane z planowanym zwiększeniem zakresu usług świadczonych przez Terminal.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: nie będzie drastycznej podwyżki cen prądu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 09:10
- Jako stałe rozwiązanie wprowadziliśmy obniżkę akcyzy i opłaty przejściowej, dlatego ewentualny wzrost cen prądu nie będzie szczególnie odczuwalny w kieszeniach Polaków - powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju. - Z całą pewnością nie będziemy mieli też do czynienia z drożyzną - zapewniła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy decyzję URE w sprawie cen prądu. Zatwierdzona tylko taryfa Taurona

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 16:50
Średnio 12 proc. więcej zapłacą za prąd w 2020 r. odbiorcy Taurona. Taryfy trzech innych wielkich sprzedawców nie zostały zatwierdzone przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Nie mogą oni zatem od 1 stycznia 2020 r. zmienić taryf, obowiązujących w 2019 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Komentarz dnia": ceny prądu, wnioski Lewicy ws. Banasia i emerytur funkcjonariuszy PRL

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 16:34
Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska") i Jacek Ożóg (Telewizja Republika) komentują podwyżkę cen prądu, wniosek Lewicy o przywrócenie wysokości emerytur funkcjonariuszom służb, którzy pracowali w PRL i wniosek Lewicy o odwołanie Mariana Banasia.
rozwiń zwiń