X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jacek Sasin: w wielkich polskich firmach jest witalność i chęć rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 15:53
W Toruniu wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podkreślił, że rząd stawia na małe i średnie przedsiębiorstwa oraz na rozwój spółek Skarbu Państwa.
Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin
Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Sasin uczestniczył w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w konferencji "Przedsiębiorczość w Polsce - Nowe Perspektywy Rozwoju". Biorą w niej udział także m.in. minister rozwoju Jadwiga Emilewicz i minister cyfryzacji Marek Zagórski.

pap marek zagórski 1200.jpg
Minister cyfryzacji: kierujemy uwagę inwestorów na wschód Polski

Wicepremier podkreślał w swoim wystąpieniu "Nowe perspektywy gospodarki", że w roku 1989 i w kolejnych latach przeważał pogląd, iż wszystko co państwowe, to złe. Wskazywał, że prywatyzacja lat 90. sprowadzała się do sprzedaży majątku narodowego koncernom zagranicznym, a wiele procesów prywatyzacyjnych kończyło się likwidacją polskich firm i przedsiębiorstw - także tych z wieloletnią tradycją. Dodał, że przez lata w III RP nie wspierano także polskiego małego i średniego biznesu.

"Dwa filary - wsparciu polskich firm i rozwój spółek Skarbu Państwa"

- Dzięki Bogu ten okres mamy już za sobą. Od czterech lat Zjednoczona Prawica realizuje zupełnie inną politykę opierającą się na dwóch filarach - wsparciu polskich małych i średnich firm, a także skupianiem się na rozwoju spółek Skarbu Państwa. (...) Pokazujemy, że można tak zarządzać spółkami, aby stawały się ważnymi graczami na rynku europejskim, czego przykładem jest np. PKN Orlen. Pomysły konsolidacyjne służą temu, żeby konkurować na rynku europejskim z koncernami obecnymi na nim od lat - mówił Sasin.

Wicepremier podkreślił, że w wielkich polskich firmach jest witalność, chęć rozwoju, bycia poważnymi graczami na rynku europejskim. Ocenił, że w trakcie poprzedniej kadencji parlamentu niezwykle ważnym wydarzeniem był wykup od włoskiego właściciela banku Pekao SA, który wrócił w polskie ręce.

- Największym wyzwaniem stojącym przed polską gospodarką jest polityka klimatyczna. Jesteśmy po szczycie UE poświęconym temu tematowi. Dzisiaj jesteśmy dzięki działaniom premiera Mateusza Morawieckiego dużo dalej, jeżeli chodzi o obronę naszych interesów tej sferze. Specyfika naszego kraju jest inna niż pozostałych członków UE. Nie możemy zgodzić się na to, że odejdziemy z obecnego modelu gospodarki w sposób niekontrolowany, bo nasza gospodarka po prostu tego nie wytrzyma - wskazał Sasin.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

J. Sasin ws. M. Banasia: dla dobra Polski powinien podać się do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 08:25
– W tym momencie dla dobra instytucji i dobra Polski Marian Banaś powinien podać się do dymisji, abyśmy nie mieli znów tego gorszącego spektaklu jak z Krzysztofem Kwiatkowskim, poprzednim szefem NIK – powiedział w radiowej Trójce Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów i przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Mariana Banasia. Jacek Sasin: będziemy analizować inne możliwości działania

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 16:38
Wicepremier Jacek Sasin uważa, że dymisja prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia byłaby rozwiązaniem "najmniej godzącym w interes państwa". - Ale skoro jej nie ma, to będą analizowane inne możliwości rozwiązania tego problemu - zapowiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: chcemy, by Marian Banaś odszedł. Opozycja chce, by został

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 14:37
- My widzimy problem z Marianem Banasiem. Słyszymy ze strony opozycji, że ich ta sprawa nie interesuje. Po deklaracjach opozycji mogę powiedzieć tyle - to oni dzisiaj nie chcą zmiany na stanowisku prezesa NIK - powiedział w Polski Radiu 24 Jacek Sasin.
rozwiń zwiń