X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ostatnie pożegnanie Janusza Dzięcioła. Bliscy wspominali byłego posła

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 19:03
Na cmentarzu parafialnym w olsztyńskiej dzielnicy Gutkowo pochowano byłego posła Janusza Dzięcioła. Ceremonia miała charakter państwowy.
Uroczystości pogrzebowe byłego posła PO Janusza Dzięcioła
Uroczystości pogrzebowe byłego posła PO Janusza DzięciołaFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

Były poseł PO Janusz Dzięcioł zginął w piątek rano w wypadku na przejeździe kolejowym w Białym Borze koło Grudziądza. Z woli rodziny został pochowany na cmentarzu parafialnym w podolsztyńskim Gutkowie.

Czytaj więcej
Janusz Dzięcioł 1200.jpg
Tragedia na przejeździe kolejowym. Zginął b. poseł Janusz Dzięcioł

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Nie żyje b. poseł Janusz Dzięcioł. "Ciepły i życzliwy człowiek"

Janusza Dzięcioła żegnały delegacje straży miejskiej ze Świecia i Brodnicy, kilku parlamentarzystów, delegacja Straży Marszałka Sejmu i marszałek woj. warmińsko-mazurskiego. Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski miał na pogrzebie urzędowy miejski łańcuch.

W pogrzebie brała udział kompania honorowa wojska oraz kilka pocztów sztandarowych. Przybyli też Manuela Michalak i Piotr Lato, którzy z Januszem Dzięciołem brali udział w pierwszej edycji programu Big Brother.

Uroczystości pogrzebowe byłego posła Janusza Dzięcioła Uroczystości pogrzebowe byłego posła Janusza Dzięcioła

"Byłeś dobrym człowiekiem"

Przemówienie nad grobem wygłosił Jerzy Wójcik, szef rady miasta w Świeciu. - Byłeś dobrym człowiekiem, zawsze niosłeś pomoc innym ludziom - mówił podkreślając, że zmarły angażował się w każde swoje zawodowe zajęcie.

- Gdy pracował w straży miejskiej sprawiał, że cała miasto czuło się bezpiecznie, gdy był posłem miał chętnie uczestniczyć w lokalnym życiu. Po zakończeniu pracy parlamentarnej angażował się w pracy w MOPS - wspominał Janusz Wójcik, który zaznaczył, że żegna zmarłego w imieniu władz Świecia i mieszkańców.

Trumna z ciałem byłego posła Janusza Dzięcioła Trumna z ciałem byłego posła Janusza Dzięcioła

Janusz Dzięcioł 11 grudnia skończyłby 66 lat. Posłem był w latach 2007-2015. W 2001 roku wygrał pierwszą polską edycję programu Big Brother. W karierze zawodowej był m.in. szefem straży miejskiej w Świeciu. W 2014 roku startował w wyborach na urząd prezydenta Grudziądza. W 2019 roku startował w wyborach do Sejmu jako bezpartyjny polityk z listy PSL.

jp

Czytaj także

Tragedia na przejeździe kolejowym. Zginął b. poseł Janusz Dzięcioł

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 11:00
W wypadku na przejeździe kolejowym k. Grudziądza zginął b. poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Dzięcioł - powiedziała szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu Agnieszka Reniecka. Do zderzenia pociągu z autem osobowym doszło w piątek rano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje b. poseł Janusz Dzięcioł. "Ciepły i życzliwy człowiek"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 15:19
- Janusz Dzięcioł był bardzo dobrze odbierany przez ludzi - powiedział wicemarszałek woj. kujawsko-pomorskiego Zbigniew Sosnowski (PSL). Dodał, że tragicznie zmarły b. poseł zawsze umiał powiedzieć coś, co ucieszyło serce drugiego człowieka.
rozwiń zwiń