X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ma służyć rozwojowi Polski". Prezydent powołał Radę Dialogu Społecznego

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 15:01
Prezydent Andrzej Duda powołał siedmiu nowych członków Rady Dialogu Społecznego, w tym m.in. nowych ministrów. Uroczystość odbyła się w piątek w Pałacu Prezydenckim.
Prezydent Andrzej Duda z nowymi członkami RDS
Prezydent Andrzej Duda z nowymi członkami RDSFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Nowymi członkami RDS zostali: wicepremier Jacek Sasin, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister finansów Tadeusz Kościński, minister klimatu Michał Kurtyka, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Ze strony społecznej powołana została Monika Bocian z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Czytaj więcej
Malinowski1free 663 .JPG
Rada Dialogu Społecznego ma nowego przewodniczącego. To prezydent Pracodawców RP

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Solidarność chce lustracji członków Rady Dialogu Społecznego. Pismo do prezydenta

Roczne przewodnictwo w Radzie Dialogu Społecznego objął prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski. Zastąpił na tym stanowisku szefową Forum Związków Zawodowych Dorotę Gardias.

"Rozwiązania dla dalszego rozwoju"

Podczas uroczystości prezydent podziękował nowym członkom i wyraził nadzieję, że Rada w nowym składzie "będzie pracowała dobrze". - Zawsze mam tę nadzieję, że będzie pracowała lepiej, niż do tej pory i tego wszystkim życzę - powiedział, zwracając się do nowych członków RDS.

- Rada Dialogu Społecznego jest stworzona po to, żeby dyskutować i wypracowywać najważniejsze rozwiązania, które mają służyć rozwojowi społecznemu i gospodarczemu Polski. Ma jak najlepiej opracowywać pomysły, żeby jak największa część z nich przechodziła w zgodzie - przekonywał Andrzej Duda.

- Wierzę, że nawet najtrudniejsze proponowane rozwiązania można tam przedyskutować i spojrzeć na nie z różnych punktów widzenia, starać się znaleźć rozwiązanie jak najbardziej obiektywne i korzystne dla polskiego społeczeństwa i dla dalszego rozwoju Rzeczypospolitej - mówił. Wyraził nadzieję, że "ten kolejny rok pracy RDS, który niebawem rozpoczniemy, będzie rokiem udanym".

Rotacyjne kierownictwo RDS

Powołana przez ustawę z 27 sierpnia 2015 r. Rada Dialogu Społecznego jako forum trójstronnej współpracy zastąpiła Trójstronną Komisję ds. Społeczno-Gospodarczych.

Czytaj więcej
PAP Andrzej Duda RDS 1200.jpg
Nowe osoby w Radzie Dialogu Społecznego. Andrzej Duda: wierzę, że będzie nam się dobrze pracowało

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Kapitał i praca". Eksperci komentują propozycje gospodarcze w kampanii wyborczej

W skład RDS ze strony społecznej wchodzą przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców, stronę rządową reprezentują wskazani członkowie Rady Ministrów, przedstawiciele ministra pracy i ministra finansów. Funkcję przewodniczącego pełnią rotacyjnie przez rok przedstawiciele każdej ze stron - związkowców, pracodawców i rządu.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe osoby w Radzie Dialogu Społecznego. Andrzej Duda: wierzę, że będzie nam się dobrze pracowało

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 15:28
Pięciu nowych członków Rady Dialogu Społecznego powołał w czwartek prezydent Andrzej Duda. Wśród nich znaleźli się m.in. ministrowie, którzy weszli do rządu po majowych wyborach do europarlamentu. - To gremium, które powinno szukać najlepszych, zrównoważonych rozwiązań - powiedział prezydent.
rozwiń zwiń