X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Próba zamachu w Puławach. Szef BBN o przestępczości wśród migrantów

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 11:45
- Poziom przestępczości zorganizowanej i terroryzmu wśród migrantów z Ukrainy jest relatywnie niski - dodał szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.
Paweł Soloch
Paweł SolochFoto: bbbn.gov.pl

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała obywatela Ukrainy, którego podejrzewa o przygotowywanie się do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego. Mężczyzna - Maksym S., który niedawno przeszedł na islam, miał - według śledczych - rozważać zamach na galerię handlową w Puławach.

ABW6 1200.jpg
Ukrainiec planował atak na galerię w Puławach. ABW udaremniła zamach

W tym kontekście szef BBN został w Radiu Plus zapytany o wpływ migracji ze wschodu na bezpieczeństwo Polski i o to, że Prawo i Sprawiedliwość sprzeciwiało się przyjmowaniu uchodźców i że w Polsce miało nie być zamachów.

Soloch przypomniał, że rząd i prezydent sprzeciwiali się narzuconej przez Unię Europejską relokacji uchodźców i utracie suwerenności państwa w kwestii polityki migracyjnej. Dodał, że każdy kraj, wraz ze wzrostem zamożności, staje się celem migracji i z taką sytuacją mamy do czynienia w Polsce.

Odosobniony przypadek

- Na terenie Polski jest ponad milion Ukraińców i ok. 200 tys. Białorusinów. W zdecydowanej większości tworzą wartość dodaną dla gospodarki, funkcjonowania państwa. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, poziom przestępczości zorganizowanej i terroryzmu wśród migrantów ze strony ukraińskiej jest relatywnie niski. Te statystyki w stosunku do liczby osób przebywających na naszym terenie nie są gorsze niż w stosunku do Polaków. Są nawet lepsze. Jeżeli dochodzi do przestępstw, to na ogół są to przestępstwa związane z fałszowaniem podstaw do pobytu - stwierdził Soloch.

Jak podkreślił, nie tylko migracja może przynosić zagrożenie terroryzmem. Zwrócił uwagę, że sprawa, której dotyczy niedawna akcja ABW, to jest pierwszy taki przypadek.

- Co do zasady, fundamentalizm muzułmański na terenie ukraińskim jest zjawiskiem rzadkim - zaznaczył Soloch.

Zauważył też, że jeśli chodzi o przebywających w naszym kraju cudzoziemców, do tej pory kontrola ze strony służb była skuteczna i szczelna.

st

Czytaj także

Polscy żołnierze po 10 latach wracają na misję pokojową do Libanu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 11:59
Po dekadzie nieobecności polscy żołnierze wracają na misję pokojową ONZ. - Naprawiamy błąd, który 10 lat temu został popełniony przez ówczesny rząd - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak. Podczas uroczystości pożegnania żołnierzy wyjeżdżających na misję do Libanu odczytano również list prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef BBN: "Defender" to odpowiedź dla tych, którzy mówią, że Amerykanie wycofują się z Europy

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 07:35
- W przyszłym roku w ramach manewrów "Defender" ćwiczony będzie przerzut całej amerykańskiej dywizji, około 20 tysięcy żołnierzy, przez ocean - mówił w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. 
rozwiń zwiń