X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Michał Dworczyk: w sprawie Mariana Banasia opozycja umywa ręce

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 22:45
- Opozycja, której proponowaliśmy rozwiązanie wymagające współpracy, umyła ręce - powiedział w środę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, odnosząc się do sprawy szefa NIK Mariana Banasia.
Marian Banaś
Marian BanaśFoto: PAP/Leszek Szymański

- Trwa w tej sprawie pewien dialog, są prowadzone kolejne analizy, niestety wiemy już, że opozycja, której proponowaliśmy pewne rozwiązanie wymagające współpracy, odrzuciła ten projekt - powiedział Michał Dworczyk w Polsat News.

Czytaj więcej
pap_morawiecki-1200.jpg
Premier o Banasiu: rozważamy rozwiązania prawne, które pozwoliłyby zakończyć tę sytuację

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Kacper Płażyński: w PiS nie ma świętych krów

- Trzeba sobie zadać pytanie, jakie są prawdziwe intencje koleżanek i kolegów z opozycji, którzy z jednej strony mówią, że problem trzeba rozwiązać, a z drugiej strony, kiedy proponujemy to rozwiązanie, umywają ręce, bo widzą swój polityczny interes w tym, żeby ta sprawa nie była rozwiązania, tylko żeby co chwila wracała - dodał.

"Nie formułujmy żadnych rozstrzygnięć"

Odnosząc się do zawiadomień złożonych przez NIK do prokuratury po kontroli programu "Praca dla więźniów", Michał Dworczyk powiedział, że "nie wyolbrzymiałby tego faktu". Dodał, że po sporządzeniu wstępnej wersji raportu "takich doniesień do prokuratury nie było". Podkreślił, że "sam program resocjalizacji więźniów dzięki pracy jest absolutnie dobrym programem". Zwrócił uwagę, że poza funkcją resocjalizacyjną program pozwala obniżyć koszty utrzymania więźniów, pomaga też osadzonym płacić alimenty.

Odnosząc się do kwestii dymisji Mariana Banasia i zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, że w razie potrzeby zostanie wprowadzony "plan B", Michał Dworczyk przyznał, że także premier zapoznawszy się z raportem CBA uznał rezygnację prezesa NIK za najlepsze rozwiązanie. Dodał, że szef rządu "podkreślał wielokrotnie, iż każdy w Polsce ma prawo do obrony swojego dobrego imienia" przed służbami lub sądem. - Nie formułujmy żadnych rozstrzygnięć. Pozwólmy, żeby ta sprawa została wyjaśniona - zaapelował.

Błędy w zeznaniach majątkowych i kontrowersyjna kamienica

We wtorek NIK poinformowała o skierowaniu do prokuratury 16 zawiadomień w związku z nieprawidłowościami w finansowaniu inwestycji i remontów prowadzonych w ramach "Praca dla więźniów". Program ogłoszono w 2016 r., za jego wdrożenie odpowiadał ówczesny wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. MS uznało zarzuty przedstawione we wtorek przez NIK za bezpodstawne.

Czytaj więcej
banaś pap 1200.jpg
"Nie podam się do dymisji". Marian Banaś wydał oświadczenie

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] NIK przedstawił raport ws. "Pracy dla więźniów". Poseł PiS: chybiony zarzut

Marian Banaś został wybrany na prezesa NIK na 6-letnią kadencję 30 sierpnia br. Wcześniej, od czerwca br. był ministrem finansów, a jeszcze wcześniej wiceministrem w tym resorcie i szefem Krajowej Administracji Skarbowej. We wrześniu stacja TVN podała, że prezes NIK zaniżał w oświadczeniach majątkowych dochody z wynajmu kamienicy, mowa była także o powiązaniach ze stręczycielami wynajmującymi w kamienicy pokoje na godziny.

Na początku grudnia Prokuratura Regionalna w Białymstoku wszczęła śledztwo dotyczące m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Mariana Banasia. Prezes NIK oświadczył, że był gotów złożyć rezygnację, ale stał się przedmiotem brutalnej gry politycznej i od rezygnacji odstąpił. Zapowiedział, że będzie kontynuował misję prezesa NIK w poczuciu odpowiedzialności. Zadeklarował też, że jest gotów odpowiedzieć na każde pytanie śledczych, a jeśli zajdzie potrzeba zrzec się immunitetu przysługującego prezesowi NIK.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie podam się do dymisji". Marian Banaś wydał oświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 12:50
- Wobec pojawiających się w mediach różnych doniesień związanych z moją działalnością, ale przede wszystkim powodowany troską o przyszłość NIK, pragnę oświadczyć, że byłem gotów złożyć urząd prezesa NIK. Z przykrością stwierdziłem jednak, że moja osoba stała się przedmiotem brutalnej gry politycznej - powiedział Marian Banaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Mariana Banasia. Jacek Sasin: będziemy analizować inne możliwości działania

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 16:38
Wicepremier Jacek Sasin uważa, że dymisja prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia byłaby rozwiązaniem "najmniej godzącym w interes państwa". - Ale skoro jej nie ma, to będą analizowane inne możliwości rozwiązania tego problemu - zapowiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MSWiA: w sprawie Mariana Banasia służby działały prawidłowo

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 21:40
W ocenie wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Macieja Wąsika, służby w sprawie Mariana Banasia działały prawidłowo. Wiceminister podkreślał w TVP Info, że to właśnie po kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego do prokuratury zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa Najwyższej Izby Kontroli.
rozwiń zwiń