Gigantyczne korki po awarii w Warszawie. Wyznaczono objazdy

2019-12-11, 17:41

Gigantyczne korki po awarii w Warszawie. Wyznaczono objazdy
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Pixabay.com

Po awarii sieci ciepłowniczej w Warszawie miasto zmaga się z wielkimi utrudnieniami komunikacyjnymi. Kierowców na warszawskich ulicach czekają wielogodzinne korki, autobusy skierowano na objazdy.

  • W Warszawie przed południem doszło do poważnej awarii sieci ciepłowniczej
  • W związku z pęknięciem rury konieczne było wyłączenie z ruchu części ulic
  • Wyznaczono objazdy dla samochodów i autobusów
  • W rejonie awarii powstały gigantyczne korki, w których stoją kierowcy i komunikacja miejska

Przed godziną 10 przy ulicy Powsińskiej w Warszawie pękła rura z gorącą wodą, z której nastąpił wyciek. - W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej - powiedział kapitan Wojciech Kapczyński ze stołecznej Straży Pożarnej. Tuż po awarii w rozlewisku i gęstej mgle na Powsińskiej utknęło około 200 pojazdów, w tym 7 autobusów. Straż pożarna udzieliła pomocy 100 osobom. Poparzone zostały dwie osoby - jedna z nich znajdowała się wtedy w kotłowni. Obie trafiły do szpitala.

Powiązany Artykuł

awaria 456 pap 1200.jpg
Prezydent Warszawy zdradza termin usunięcia awarii. "Służby cały czas działają"

Utrudnienia w komunikacji miejskiej

W związku z wyciekiem wody na drogę, obie jezdnie ul. Powsińskiej zostały zamknięte, na odcinku od al. W. Witosa do św. Bonifacego. Zamknięta jest także ul. Idzikowskiego od al. Witosa do ul. Powsińskiej. Objazd zamkniętego odcinka poprowadzony został przez al. W. Witosa, ul. Jana III Sobieskiego do św. Bonifacego.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że awaria powinna zostać usunięta do godzinny 22. Od samego momentu pęknięcia rury w pobliżu miejsca zdarzenia zaczęły tworzyć się korki. Obecnie, po rozpoczęciu popołudniowego szczytu komunikacyjnego, sytuacja w mieście jest jeszcze gorsza.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Skutki dla całej Warszawy. Służby starają się ograniczyć zasięg awarii

Zarząd Transportu Miejskiego na swojej stronie internetowej wtp.waw.pl informuje, że "z powodu awarii sieci ciepłowniczej w rejonie skrzyżowania Czerniakowska/Powsińska/Gołkowska występują utrudnienia w kursowaniu linii: 131, 159, 162, 164, 180 ,185 i 187".

Mapa przedstawiająca zmiany kursowania linii autobusowych w rejonie awarii sieci ciepłowniczej w Warszawie Mapa przedstawiająca zmiany kursowania linii autobusowych w rejonie awarii sieci ciepłowniczej w Warszawie (fot. wtp.waw.pl)

Utrudnienia dla kierowców

Jak informuje portal se.pl, utrudnienia w rejonie ulicy Czerniakowskiej przekraczają wszelkie wyobrażenia. Korki uliczne sprawiają, że samochody w ciągu pięciu minut przemieszczają się o kilka metrów, autobusy nie są w stanie wyjechać z zatok przystankowych, a tłumy ludzi ciągną pieszo wzdłuż ulicy.

Podobne problemy mają kierowcy na całym Mokotowie. Na ulicach Sobieskiego, Spacerowej, Gagarina, Dolinie Służewieckiej i na Trasie Siekierkowskiej potworzyły się zatory. Samochody stoją w korkach także na mniejszych uliczkach, jak Chełmska czy Dolna.

Cytowany przez portal TVN Warszawa Robert Koniuszy z mokotowskiej policji zaleca omijanie tego miejsca i ostrzega, że utrudnienia w ruchu będą trwały jeszcze kilka godzin. - Apelujemy o cierpliwość oraz o wykonywanie poleceń policjantów - cytuje policjanta portal.

Policja ostrzega

Powiązany Artykuł

straz-1200-pap.jpg
Woda wdarła się do budynków, paraliż na ulicach, dwie osoby poparzone

O problemach komunikacyjnych informuje także Komenda Stołeczna Policji. - Apelujemy do kierowców, aby - jeżeli jest to możliwe - omijali miejsce awarii w Warszawie, mówimy o odcinku Powsińskiej od świętego Bonifacego do Trasy Siekierkowskiej - przekazał kom. Jarosław Sawicki z KSP.

Policjant dodał, że rejon Dolnego Mokotowa w związku z tą awarią jest narażony na zwiększoną liczbę kierujących, dlatego tutaj należy liczyć się z utrudnieniami. Podkreślił też, że jest to wydarzenie nadzwyczajne.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Kamil Bortniczuk: prywatyzacja spółek miejskich to temat do dyskusji

- Mieszkańcy zamkniętego odcinka przede wszystkim powinni śledzić informacje, które pojawiają się stronie internetowej Urzędu Miasta, Zarządu Transportu Publicznego. Jeżeli nie mamy możliwości dojazdu, należy zostawić samochód w takim miejscu, którym będzie to możliwe, aby nie tarasował drogi przejazdu - poinformował Jarosław Sawicki.

Dodał, że na miejscu pracuje co najmniej osiem załóg policyjnych i funkcjonariusze na bieżąco kierują ruchem. - Należy słuchać się ich wskazówek, to oni decydują o tym, w którym momencie najlepsza jest trasa przejazdu i informują kierowców - tłumaczył.

IAR/PAP, wtp.waw.pl, se.pl, tvn24.pl, jmo

Polecane

Wróć do strony głównej