X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mariusz Kamiński w Waszyngtonie: Rosja prowadzi agresywną politykę

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 21:37
- Zachód jest dla Rosji wrogiem - ocenił we wtorek w Waszyngtonie szef MSWiA Mariusz Kamiński. Mówił też, że robiąc interesy polityczne lub gospodarcze z Rosją, w rzeczywistości robi się interesy z jej aparatem bezpieczeństwa.
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Podczas konferencji w waszyngtońskim think tanku Wilson Center, poświęconej 30. rocznicy upadku komunizmu, Kamiński podkreślał rolę Amerykanów w odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku i w obaleniu komunizmu.

twitter jacek czaputowicz 663.jpg
Szef MSZ: sankcje gospodarcze UE wobec Rosji muszą być przedłużone

Uznał, że "nie ma przyszłości" popularna w niektórych europejskich stolicach koncepcja "autonomii strategicznej" Europy. - W Polsce znamy wagę amerykańskiego zaangażowania i wiemy, do czego może prowadzić amerykańska bezczynność - stwierdził.

>>>[POLSKIE RADIO 24] K. Nieczypor o konflikcie na wschodzie Ukrainy: sytuacja jest trudna

Kamiński mówił, że "raz na jakiś czas funkcjonariusze (rosyjskich - red.) służb pokazują światu swoją prawdziwą twarz". Wymienił w tym kontekście zabójstwo Aleksandra Litwinienki, próbę zabicia Siergieja Skripala i jego córki, akcje sabotażowe na Ukrainie i próbę zamachu stanu w Czarnogórze. - Putinowskie FSB jest prostą kontynuacją zbrodniczego, sowieckiego KGB. Te same metody działania, ta sama mentalność - mówił.

"Odpowiadają za wojnę na Ukrainie"

Cel rosyjskich służb to - ocenił szef MSWiA - odbudowa Związku Radzieckiego "jako światowego imperium" i dlatego można obserwować ich działalność w "Syrii i w Wenezueli, w Afryce Północnej, na Kaukazie i na Bałkanach".

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Kijów chce ruxitu: wycofania się Rosji z terytorium Ukrainy

Kamiński stwierdził też, że Rosja to państwo, które "z własnej woli i wskutek prowadzonej przez siebie agresywnej polityki odgrodziło się od Zachodu".

- Ludziom, którzy odpowiadają za wojnę na Ukrainie i za pełzającą agresję przeciwko Zachodowi, marzy się odtworzenie porządku międzynarodowego, w tym europejskiego, opartego na strefach wpływów, równowadze sił, w którym prawa i interesy mniejszych narodów są podporządkowane interesom "wielkich mocarstw" - uznał.

"Służby specjalne kręgosłupem"

Według polskiego ministra w dzisiejszej Rosji to służby specjalne są "kręgosłupem i spoiwem, to one decydują o tym, kto należy do elity politycznej i gospodarczej, a kto z niej wypadnie".

Jeśli więc "ktokolwiek decyduje się robić z tą Rosją interesy polityczne lub gospodarcze, w rzeczywistości robi interesy z jej aparatem bezpieczeństwa". Rosyjskie władze "bez skrupułów" korumpują zachodnie elity biznesowe, "wykorzystując jeden ze swoich nielicznych atutów – dostęp do bogactw naturalnych, przede wszystkim energetycznych" - dodał minister.

Kamiński powiedział też, że ingerowanie w demokratyczny proces wyborczy to "uderzenie w fundamenty niepodległości naszych państw i narodów".

- Tego typu agresja polityczna Rosjan musi się spotkać z naszą zdecydowaną i adekwatną reakcją. Brak odpowiedzi w takich sytuacjach rozzuchwala Rosjan i zachęca ich do dalszych działań - dodał.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MSWiA: priorytetem jest zagwarantowanie wszystkim prawa do głoszenia swoich poglądów

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 21:25
- Priorytetem dla mnie jest zagwarantowanie wszystkim obywatelom pełnego prawa do swobodnego głoszenia ich poglądów w okresie kampanii wyborczej - zadeklarował nowo powołany szef MSWiA Mariusz Kamiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSWiA: jedyną karą dla esbeków jest przeciętna emerytura

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 11:40
- Jedyną karą dla esbeków jest to, że otrzymują przeciętną emeryturę - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński, komentując postulat PO dot. uchylenia ustawy dezubekizacyjnej. Dzięki zaoszczędzeniu na przywilejach esbeków, mówiąc symbolicznie, możemy wypłacać trzynastą emeryturę - mówił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

B. Poboży: otrzymałem deklarację o możliwości dalszej współpracy z MSWiA

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 11:21
- Jestem po rozmowie z panem ministrem Mariuszem Kamińskim i bardzo się cieszę, że otrzymałem od niego deklarację o możliwości dalszej współpracy - mówił na antenie Polskiego Radia 24 pełniący obowiązki wiceszefa MSWiA Błażej Poboży.
rozwiń zwiń