X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes Tomasz Przesławski: Izba Dyscyplinarna SN będzie nadal orzekać

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 20:30
- Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego w dalszym ciągu wykonywać będzie powierzone jej przez konstytucyjne organy RP czynności orzecznicze mając na uwadze dobro wymiaru sprawiedliwości oraz poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo prawne - oświadczył we wtorek prezes tej Izby Tomasz Przesławski.
Sąd Najwyższy
Sąd NajwyższyFoto: Shutterstock
  • I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf wezwała sędziów Izby Dyscyplinarnej SN do powstrzymania się od wszelkich czynności orzeczniczych w prowadzonych sprawach
  • Prezes tej Izby Tomasz Przesławski przyznał, że w dalszym ciągu będzie ona wykonywać powierzone jej przez konstytucyjne organy RP czynności orzecznicze
  • W swoim oświadczeniu powołał się na "dobro wymiaru sprawiedliwości oraz poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo prawne, które jest naczelną wartością państwa prawa"

Wcześniej we wtorek I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf wezwała sędziów Izby Dyscyplinarnej SN do powstrzymania się od wszelkich czynności orzeczniczych w prowadzonych sprawach.

błażej_spychalski1200.jpg
Spychalski o wezwaniu Gersdorf: Izba Dyscyplinarna działa i będzie działać

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Artur Soboń: Małgorzata Gersdorf zachowuje się nieodpowiedzialnie

- W związku z wyrokiem SN z 5 grudnia br., w którym stwierdzono, że Krajowa Rada Sądownictwa w obecnym składzie nie jest organem bezstronnym i niezawisłym od władzy ustawodawczej i wykonawczej oraz uznano, że Izba Dyscyplinarna SN nie jest sądem w rozumieniu prawa Unii Europejskiej, a przez to nie jest sądem w rozumieniu prawa krajowego, należy jednoznacznie stwierdzić, że kontynuowanie działalności przez Izbę Dyscyplinarną stanowi poważne zagrożenie dla stabilności porządku prawnego w Polsce - podkreśliła Gersdorf.

Oświadczenie prezesa Izby Dyscyplinarnej

We wtorek po południu swe oświadczenie przekazał prezes Izby Dyscyplinarnej. - Zgodnie z Konstytucją RP Sąd Najwyższy, w tym wchodząca w jego skład Izba Dyscyplinarna, stanowi organ władzy sądowniczej powołany do sprawowania wymiaru sprawiedliwości. Tym samym obowiązkiem sędziów SN jest wykonywanie funkcji orzeczniczych przede wszystkim zgodnie z przepisami prawa i zasadami słuszności - zaznaczył sędzia Przesławski.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Prof. M. Ryba: Sąd Najwyższy wyłamał się spoza polskiej Konstytucji

- W związku z powyższym oświadczam, że Izba Dyscyplinarna SN w dalszym ciągu wykonywać będzie powierzone jej przez konstytucyjne organy Rzeczypospolitej Polskiej czynności orzecznicze, mając na uwadze dobro wymiaru sprawiedliwości oraz poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo prawne, które jest naczelną wartością państwa prawa - podkreślił prezes Izby Dyscyplinarnej. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antoni Macierewicz: Sąd Najwyższy dopuścił się absolutnego bezprawia

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 08:17
- Sąd Najwyższy przyjął dyspozycję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, która jest bezprawna. Próbuje przekazać SN kompetencje przynależne do Trybunału Konstytucyjnego – powiedział Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości. - W Polsce trwa próba zamachu na polskie sądownictwo - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gersdorf do sędziów Izby Dyscyplinarnej: powstrzymajcie się od orzekania

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 13:23
- Wzywam sędziów Izby Dyscyplinarnej SN do powstrzymania się od wszelkich czynności orzeczniczych w prowadzonych sprawach - oświadczyła I prezes SN Małgorzata Gersdorf. Jak dodała, kontynuowanie działalności przez tę Izbę stanowi poważne zagrożenie dla stabilności porządku prawnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spychalski o wezwaniu Gersdorf: Izba Dyscyplinarna działa i będzie działać

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 13:56
- Jednym podmiotem, który może w naszym kraju weryfikować czy dane obowiązujące w Polsce prawo jest zgodne z konstytucją czy nie, jest Trybunał Konstytucyjny. Orzeczenie trzech sędziów Sądu Najwyższego, takiego przymiotu nie posiada - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Błażej Spychalski w reakcji na wezwanie prezes SN, aby sędziowie izby dyscyplinarnej wstrzymali się od orzekania.
rozwiń zwiń