X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Warszawa: nowe procedury antykorupcyjne w dzielnicach rządzonych przez KO

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 15:22
Od 10 grudnia w stołecznych dzielnicach rządzonych przez Koalicję Obywatelską obowiązują nowe regulacje i procedury antykorupcyjne - poinformował burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski. Urzędy dzielnic opublikują w internecie m.in. decyzje o warunkach zabudowy.
Panorama prawobrzeżnej Warszawy
Panorama prawobrzeżnej WarszawyFoto: Artur Bociarski/ Shutterstock

Jak powiedział Michał Szweycer z biura prasowego Urzędu Dzielnicy Praga-Południe, wszyscy burmistrzowie należący do Koalicji Obywatelskiej podjęli decyzję, że wprowadzają te rozwiązania. - Jednocześnie we wszystkich radach dzielnic, gdzie Koalicja Obywatelska rządzi w koalicji, też będzie namawiać burmistrzów do wprowadzenia tych rozwiązań - dodał. Koalicja KO z innymi ugrupowaniami rządzi m.in. na Pradze-Północ i Targówku.

rada warszawy 663.jpg
Rada Warszawy jednogłośnie za kontrolą procedur antykorupcyjnych w mieście

Większa kontrola publiczna

Przewodniczący warszawskiej Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński podkreślił, że dzięki temu zwiększona zostanie publiczna kontrola nad postępowaniami prowadzonymi w stołecznych urzędach. - Nie ma naszej zgody na jakiekolwiek przejawy korupcji – podkreślił.

Pakiet nowych procedur i regulacji obejmuje publikację w internecie: wydawanych decyzji o warunkach zabudowy, wydawanych pozwoleń na budowę, umów podpisywanych z art. 16 "Ustawy o drogach publicznych", informacji o wnioskach o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, informacji o zgłoszeniach robót budowlanych, informacji o wnioskach o pozwolenie na budowę, a także informacji o wnioskach o wydanie warunków zabudowy. Będą one publikowane na stronach internetowych urzędów dzielnic.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Zmiany w prawie budowlanym. Rząd chce przyspieszyć proces inwestycyjny

Burmistrz dzielnicy Praga-Południe oraz przewodniczący Konwentu Burmistrzów m.st. Warszawy Tomasz Kucharski przekazał, że informacje sukcesywnie będą uzupełniane o dokumenty dotyczące prowadzonych postępowań od początku bieżącej kadencji samorządu, a także te, co do których pojawiać się będą wnioski o dostęp do informacji publicznej.

pap artur w. 1200.jpg
Korupcja w urzędzie dzielnicy Włochy. Burmistrz z zarzutami

Wuzetki a zatrzymania za korupcję

Dyskusja na temat procesu wydawania tzw. wuzetek (warunków zabudowy) była pokłosiem zatrzymania przez CBA dwóch osób uwikłanych w korupcyjny proceder, z których jedną był ówczesny burmistrz Włoch Artur W. Według CBA Artur W. w zamian za łapówki miał wydawać korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne.

Na początku listopada warszawscy radni zdecydowali, że komisja rewizyjna skontroluje procedury i systemy antykorupcyjne w Warszawie, a także działania związane m.in. z wydawaniem decyzji o warunkach zabudowy przez odwołanego już burmistrza. W efekcie powołano zespół kontrolny, w którego skład weszło trzech radnych KO i dwóch radnych PiS.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Decyzje administracyjne b. burmistrza Włoch pod lupą radnych stolicy

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 16:02
Komisja rewizyjna warszawskiej rady miasta sprawdzi decyzje administracyjne zatrzymanego przez CBA byłego burmistrza Włoch Artura W. W szczególności chodzi o decyzje dotyczące warunków zabudowy. Rada miasta przyjęła projekt uchwały jednomyślnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korupcja w warszawskim MPWiK. Kierownictwo zatrzymane przez CBA

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 09:25
CBA zatrzymało trzy osoby w śledztwie dotyczącym korupcji w stołecznym Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Zatrzymani to b. dyrektor pionu wsparcia w spółce, b. kierownik w tym pionie oraz b. wspólnik śląskiej firmy - przekazała Prokuratura Krajowa. Dwóch z nich zatrzymano do sprawy po raz drugi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przekształcenie użytkowania wieczystego. Poślizg w dużych miastach

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 08:46
Problemy Polaków z zaświadczeniami o własności lokali. Od stycznia tego roku użytkowanie wieczyste gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe zostało przekształcone na własność. Ale dopiero zaświadczenie z urzędu poświadcza, czy dotyczy to naszego lokalu. Termin wydawania zaświadczeń był określony do końca roku. Duże aglomeracje, m.in. Warszawa, Kraków, Poznań i Katowice potrzebują na to więcej czasu.
rozwiń zwiń