X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Protest rolników z Agrounii. Interweniowała policja

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 12:06
Kilkudziesięciu rolników zrzeszonych w ruchu Agrounia protestowało przed siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie. Demonstranci chcieli wymusić na rządzących bardziej aktywne zwalczenie ASF w Polsce. Policja usunęła manifestujących rolników.
Kilkudziesięciu rolników protestujących przed siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie zostało siłą usuniętych przez policję
Kilkudziesięciu rolników protestujących przed siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie zostało siłą usuniętych przez policjęFoto: PAP/Radek Pietruszka

Protestujący rolnicy m.in. przykuli się łańcuchami do bel siana.

Pixabay Dzik zima 1200.jpg
Minister rolnictwa: chcemy ustalić, skąd ASF wziął się w zachodniej Polsce

Domagają się m.in. zwrotu pieniędzy za szkody wyrządzone w ich gospodarstwach przez dziki. Protestujący mają tablice z hasłami: "Oddajcie pieniądze za szkody łowieckie"; "Wybierajcie: rolnicy czy dziki, żywność czy zabawa"; "Zabić dzika nie rolnika"; wywiesili też banery AGROunii i Polskiego Związku Rolników.

Chodzi m.in. o ASF

Andrzej Waszczuk, jeden z koordynatorów ruchu w woj. lubelskim, powiedział, że rolnicy postulowali do związku łowieckiego o wzięcie odpowiedzialności za pomór świń w gospodarstwach.

- Problem z dziką zwierzyną zarażoną ASF odbija się na wsiach już od lat. Apelujemy od 2004 roku, że jest za dużo dzików, które roznoszą choroby i w dalszym ciągu nie widać żeby podjęto realne kroki w zwalczaniu zarazy. Z tego powodu liczba świń w gospodarstwach maleje w zastraszającym tempie - dodał.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Afrykański pomór świń dotarł do Wielkopolski. Jest pierwszy przypadek choroby

Postulaty protestujących na Twitterze ogłosił szef Agrounii Michał Kołodziejczak.

Policjanci użyli siły

Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że policjanci byli zmuszeni użyć siły. - Policjanci apelowali do protestujących o zachowanie zgodne z prawem. Pomimo tego sytuacja nie uległa zmianie, w związku z czym zgromadzenie zostało rozwiązane przez policjantów przy użyciu siły - powiedział.

Jak podał rzecznik KSP, trwa przywracanie ruchu na Nowym Świecie i prowadzone są czynności z osobami, które nie opuściły miejsca zgromadzenia po jego rozwiązaniu przez policję oraz zaśmiecaniem ulicy.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nielegalny protest rolników w Warszawie. Zablokowany pl. Zawiszy

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 13:20
Rolnicy związani z AGROunią zablokowali rano pl. Zawiszy w Warszawie. Rozsypali worki z jabłkami na jezdni, podpalili też słomę i opony. Pożar nadpalił sygnalizatory, stopił asfalt. W związku z blokadą do jednostek policji doprowadzono 8 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: zakończył się protest rolników zorganizowany przez AGROunię

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 17:00
Po godz. 16.00 przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa zakończył się protest rolników zorganizowany przez AGROunię. Od 8:00 rano kilkaset osób z całej Polski manifestowało na Placu Zawiszy, Rondzie Dmowskiego i przed Sejmem. Po 15:00 rolnicy z AGROunii przeszli przed Ministerstwo Rolnictwa. Wejścia do tego budynku pilnowali funkcjonariusze policji. Zarówno protest przed Sejmem, jak i przed siedzibą resortu, nie były na trasie manifestacji zgłoszonej w warszawskim ratuszu.
rozwiń zwiń