X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Radni PiS pytają o koszty "wyborczego" spotkania Hołowni. Jest odpowiedź

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 11:35
Szymon Hołownia wykorzystał autorskie spotkanie z czytelnikami, aby ogłosić swój start w wyborach prezydenckich. - Nie wnikaliśmy w przebieg wydarzenia, gdyż nie byliśmy jego organizatorem - poinformowała rzecznik Teatru Szekspirowskiego Magdalena Hajdysz.
Szymon Hołownia ogłosił, że chce kandydować w wyborach prezydenckich w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku
Szymon Hołownia ogłosił, że chce kandydować w wyborach prezydenckich w Teatrze Szekspirowskim w GdańskuFoto: PAP/Adam Warżawa

Szymon Hołownia ogłosił w niedzielę w Gdańsku, że zamierza kandydować w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Radni Prawa i Sprawiedliwości: Andrzej Skiba oraz Przemysław Majewski złożyli w gdańskim magistracie pismo, w którym poprosili o odpowiedź na pytania: kto był organizatorem wydarzenia w Teatrze Szekspirowskim, na jakich zasadach i za jaką kwotę Teatr Szekspirowski udostępnił przestrzeń organizatorowi wydarzenia oraz czy miasto Gdańsk je dofinansowywało.

Tomasz-Grodzki-pap-1200.jpg
Marszałek Senatu o Szymonie Hołowni: efemerydy pojawiają się w każdej kampanii prezydenckiej

Rzecznik prezydenta Gdańska Daniel Stenzel poinformował, że miasto nie było w żadnym stopniu organizatorem wydarzenia "Dlaczego i po co? - spotkanie autorskie" i nie przeznaczyło na ten cel żadnych pieniędzy, a wszystkie wydatki pokrył sztab kandydata.

- W przypadku zaangażowania podobnego do spotkania autorskiego pana Szymona Hołowni, to koszt od 15 do 20 tys. zł. netto, bez kosztów obsługi technicznej - mówił Stenzel.

Odpłatne wynajęcie teatru

Rzecznik Teatru Szekspirowskiego Magdalena Hajdysz powiedziała, że Szymon Hołownia osobiście wynajął salę w gmachu teatru, aby zorganizować tam spotkanie autorskie z czytelnikami.

- Pan Szymon Hołownia wynajął odpłatnie przestrzeń Teatru, aby zorganizować spotkanie autorskie pod hasłem "Dlaczego i po co?". Było ono zamknięte i wymagało wcześniejszej rejestracji uczestników. Po części wstępnej pan Hołownia, z tego, co wiem, podpisywał egzemplarze swojej książki. Jeśli chodzi o koszty, zostały one objęte w umowie klauzulą poufności, tak że nie mogę udzielić na ten temat żadnych informacji - mówiła Hajdysz.

Zastrzegła, że Teatr Szekspirowski nie był organizatorem wydarzenia "Dlaczego i po co?", na którym Hołownia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich.

- Nie jesteśmy tutaj żadną stroną, jesteśmy jedynie przestrzenią wynajętą na spotkanie. Podpisując umowę, nie wnikaliśmy w szczegóły programu wydarzenia, tego, co będzie się na nim odbywało - powiedziała Hajdysz.

"Nie potrzebuję ich, bo mam was"

Współpracownica Szymona Hołowni Anna Mazurek potwierdziła, że były prezenter telewizyjny wynajął salę, aby zorganizować tam spotkanie autorskie.

- Sala główna teatru została wynajęta na podstawie umowy najmu zawartej pomiędzy Gdańskim Teatrem Szekspirowskim w Gdańsku a przedsiębiorcą – Szymonem - mówiła. Dodała, że wszelkie koszty związane z organizacją wydarzenia poniósł Hołownia, korzystając z własnych środków finansowych.

Podczas niedzielnego wystąpienia Szymon Hołownia zapewniał, że nie stoją za nim pieniądze wielkiego biznesu ani struktur kościelnych i etap przed kampanią finansuje z własnych środków. - Nie ma Dominiki Kulczyk, Jerzego Staraka, Leszka Czarneckiego. Nie ma jezuitów. Nie potrzebuję ich, bo mam was - powiedział.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Prof. Mieczysław Ryba: Szymon Hołownia to kandydat bez treści

Były prezenter poinformował, że jego kampania na dobre rozpocznie się na początku 2020 roku i będzie finansowana społecznościowo.

- Na kampanię mogą iść datki osób fizycznych i na to liczę - dodał. Zawrócił uwagę, że zawsze udawało mu się pozyskiwać ze zbiórek pieniądze na działalność jego dwóch fundacji.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymon Hołownia ucina spekulacje. Jest decyzja ws. startu w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 17:33
- Powiem wprost, po raz pierwszy publicznie - na początku przyszłego roku zostaną ogłoszone wybory prezydenckie, chcę w nich kandydować - zadeklarował w Gdańsku dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogdan Pęk: Jacek Jaśkowiak jest inteligentniejszy niż Małgorzata Kidawa-Błońska

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 10:55
- Próbuje się przekonywać społeczeństwo, że Jacek Jaśkowiak jest skrajnie lewicowy, a Małgorzata Kidawa-Błońska bardziej prawicowa. Uważam, że różnica między tymi kandydatami jest niewielka - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator.
rozwiń zwiń