X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Miesięcznica smoleńska. Uroczystości z udziałem przedstawicieli władz

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 10:42
We wtorek rano w Warszawie w kościele seminaryjnym odprawiona została msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Następnie na placu Piłsudskiego  upamiętniono ofiary katastrofy smoleńskiej. W porannych uroczystościach kolejnej miesięcznicy wzięli udział m.in. parlamentarzyści i członkowie rządu na czele z premierem Mateuszem Morawieckim.
Złożenie kwiatów przed pomnikiem śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Warszawie z okazji miesięcznicy katastrofy smoleńskie
Złożenie kwiatów przed pomnikiem śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Warszawie z okazji miesięcznicy katastrofy smoleńskieFoto: PAP/Radek Pietruszka

O godzinie 8. w Kościele Seminaryjnym p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca przy Krakowskim Przedmieściu została odprawiona msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Obecni byli m.in.: marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, szef MON Mariusz Błaszczak, szef KPRM Michał Dworczyk, szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, a także byli marszałkowie Sejmu i Senatu: Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski oraz były szef MON Antoni Macierewicz.

W uroczystości nie wziął udział prezes PiS Jarosław Kaczyński ze względu na niedawno przebytą operację.

Upamiętnienie ofiar

Po mszy złożono kwiaty przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej 2010 roku.

Wieczorem odprawiona zostanie msza św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Po mszy jej uczestnicy przejdą w Marszu Pamięci na plac Piłsudskiego.

Następnie zostaną złożone kwiaty przed pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej oraz przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154 wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

st


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MSZ: przetrzymywanie wraku Tu-154M pozbawione podstaw prawnych

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 14:55
- Przetrzymywanie wraku Tu-154M na terytorium Rosji jest pozbawione podstaw prawnych i nie ma racjonalnego uzasadnienia - stwierdził szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz, przedstawiając stanowisko Polski z raportu o wykonywaniu rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.
rozwiń zwiń