X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Będzie raport ws. programu "Praca dla więźniów". Jan Kanthak: jesteśmy z niego dumni

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 10:10
- Program "Praca dla więźniów" to wielki sukces Ministerstwa Sprawiedliwości i Patryka Jakiego - powiedział w Polsat News Jan Kanthak, rzecznik Solidarnej Polski. Najwyższa Izba Kontroli ma przedstawić raport na temat wspomnianego programu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

Według "Rzeczpospolitej", Izba złożyła do prokuratury 15 doniesień w sprawie programu. Chodzi m.in. o nieprawidłowości w związku z finansowaniem inwestycji i remontów. Za program odpowiadał Patryk Jaki, kiedy pełnił funkcję wiceministra sprawiedliwości.

Kanthak, były rzecznik ministra sprawiedliwości, podkreślił, że program "Praca dla więźniów" to wielki sukces ministerstwa i Jakiego. - Mówiło się o Kazimierzu Wielkim, który zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną. Patryk Jaki zastał służbę więzienną i więźniów, którzy nie pracowali, a dzięki działaniom przede wszystkim ministra Jakiego - jako wiceministra, który odpowiadał za ten dział - więźniowie w końcu pracują i Polacy to dostrzegają - powiedział.

Banaś 1200 pap.jpg
Marian Banaś nie stawi się w Senacie na posiedzeniu komisji. "NIK podlega Sejmowi"

Dodał, że 85 proc. więźniów, którzy mogą pracować, pracuje. - Dzięki temu lepiej przebiega proces resocjalizacji, z drugiej strony opłacane są alimenty i inne zaległości finansowe. To jest zasada win - win, każdy wygrywa - stwierdził.

"Wnioski motywowane politycznie"

Pytany o informacje "Rz" na temat doniesień do prokuratury w sprawie programu, Kanthak odpowiedział: "Tego jeszcze nie wiemy, poczekajmy do 10, wtedy ministerstwo odniesie się do zarzutów".

Rzecznik Solidarnej Polski zwrócił uwagę, że raport NIK powstawał za czasów, kiedy prezesem Izby był Krzysztof Kwiatkowski. - Rzeczywiście znaliśmy wnioski pokontrolne, z którymi się nie zgadzamy. Stoimy na stanowisku, że to było motywowane politycznie ze względu na liczby - poinformował.

Pokazał na wizji porównanie dochodów przedsiębiorstw i zatrudnienia skazanych za czasów, kiedy ministrem sprawiedliwości był Krzysztof Kwiatkowski i kiedy Patryk Jaki był wiceministrem.

Na pytanie dziennikarza, czy PiS jest gotów na wojnę z nowym szefem NIK Marianem Banasiem, Kanthak stwierdził: "Nie mówiłbym o wojnie, są pewne wątpliwości, na razie nie widzę takich zwiastunów". 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawa M. Banasia. Ł. Schreiber: możemy myśleć o zmianie konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 10:50
– Marian Banaś nie był nigdy członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Czujemy się jednak odpowiedzialni za sytuację z nim związaną, ponieważ głosowaliśmy za jego kandydaturą – przyznał  w "Śniadaniu w Trójce" Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. Do sprawy Banasia odnieśli się też Anna Maria Żukowska (Lewica), Rafał Grupiński (PO), Michał Wójcik (Solidarna Polska) oraz Piotr Zgorzelski (PSL).
rozwiń zwiń