X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ostra wymiana zdań podczas debaty z Patrykiem Jakim i Beatą Kempą o LGBT

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 15:29
Do ostrej wymiany zdań między publicznością a działaczami broniącymi praw mniejszości seksualnych doszło podczas poniedziałkowej debaty "Ideologia LGBT i gender. Doświadczenia państw UE i polityka UE", zorganizowanej przez europosłów – Patryka Jakiego i Beatę Kempę.
Audio
  • Konferencja „Ideologia LGBT i gender. Doświadczenia państw UE i polityka UE” (IAR)
Europosłowie PiS Beta Kempa i Patryk Jaki oraz nauczyciel akademicki Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie ks. prof. Dariusz Oko podczas debaty otwartej w Krakowie
Europosłowie PiS Beta Kempa i Patryk Jaki oraz nauczyciel akademicki Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie ks. prof. Dariusz Oko podczas debaty otwartej w KrakowieFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Tuż po rozpoczęciu debaty przed scenę, na której byli paneliści, wyszło kilka osób, broniących praw mniejszości seksualnych. Trzymały one w rękach plakaty z napisami "Człowiek to nie ideologia". Doszło do ostrej wymiany zdań z publicznością.

kaleta 1200 eastnews.jpg
"Ponad 7 mln zł z budżetu Warszawy dla ruchów LGBT". Kaleta przedstawił raport

Kontynuowano ją podczas części otwartej debaty, kiedy to uczestnicy wydarzenia mogli zabrać głos. Wśród działaczy był m.in. mężczyzna żyjący w długoletnim związku, który apelował o prawo do spokojnej egzystencji.

- Mówienie o ideologii to kompletne, kolosalne nieporozumienie. Nie chcemy przywilejów, chcemy równości. Niczego więcej, niczego mniej – podkreślił.

Głos zabrała również reprezentantka stowarzyszenia My Rodzice, która przywołała wydarzenia z Marszu Równości w Białymstoku.

- Moim dzieciom i dzieciom moich znajomych życzono śmierci, i to było zatrważające – mówiła. Podkreśliła, że wśród nastolatków o innej orientacji seksualnej często pojawiają się myśli samobójcze, a dzieci i młodzież są nieakceptowane, również przez swoich rodziców.

- To co państwo mówią, również rozbija rodziny. Większość dzieci jest wyrzucana z domu, tylko dlatego, że mówią, jak się czują i jacy są naprawdę – zwracała się do zgromadzonych.

Z działaczką polemizowała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, która podkreślała, że w polskich szkołach należy szanować godność każdego dziecka.

- Szkoła ma dziecko wychowywać i uczyć. Natomiast sprawy własnej seksualności ten młody człowiek będzie mógł sobie odpowiednio identyfikować, kiedy szkołę skończy – bo to nie jest sprawa szkolna. Tak samo jak nie jest sprawą szkolną to, czy nauczyciel jest homoseksualistą czy też nie – podkreśliła.

- Nie pozwolę na to, żeby w polskich szkołach – w Małopolsce na pewno – ideologia, która mówi, że seksualność człowieka jest najważniejsza, wchodziła do moich szkół – zaznaczyła kurator. Przypomniała, że w szkołach "jest nauczanie seksualne jako element wychowania do życia w rodzinie".

- Wychowujemy, żeby dzieci mogły zakładać rodzinę; mężczyzna, kobieta, dzieci – to jest rodzina, według naszego pojęcia i według prawa polskiego. My działamy zgodnie z prawem polskim – oceniła Nowak.

Każdy mógł przyjść i zadać pytanie

Wydarzenie zorganizowane przez europosłów Patryka Jakiego i Beatę Kempę pierwotnie miało odbyć się na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednak uczelnia nie wydała na to zgody. Na debatę zgodziły się za to władze Uniwersytetu Papieskiego.

Wśród panelistów znaleźli się ks. prof. Dariusz Oko, prof. Aleksander Nalaskowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ks. prof. Paweł Bortkiewicz z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i dziennikarz Jacek Karnowski (wSieci, wPolityce).

Podczas debaty panelistów wielokrotnie krytykowano rozwiązania, które społeczeństwa zachodnie wprowadziły w związku z działaniami na rzecz przedstawicieli mniejszości seksualnych, i apelowano o niewprowadzanie ich w Polsce.

Patryk Jaki, pytany przez dziennikarzy o to, dlaczego do debaty nie zaprosił osób, które pierwotnie miały brać w niej udział, podkreślił, że znaczenie miał właśnie fakt zorganizowania jej na uczelni papieskiej, odnoszącej się do nauki Jana Pawła II, który dziś "byłby poddany szerokiemu ostracyzmowi". Europoseł zaznaczył jednak, że – moderując dyskusję – starał się, aby "przeciwnicy mieli możliwość komfortowego – na ile jest to możliwe w tych warunkach – zabierania głosu".

Polityk wskazywał, że "dyskusja naukowa ma to do siebie, że każdy może przedstawić swoją opinię". - Dlatego bardzo zależało mi na otwartej dyskusji, na którą każdy mógł przyjść, zadać pytanie – powiedział.

Jaki podkreślił, że zależy mu, aby w szkołach i systemie edukacji "nie stosowano w przyszłości metod, które są znane w wielu miejscach za granicą, to znaczy, żeby ekspansywnie nie wchodziła tam ideologia LGBT i ideologia gender, będąca bardzo dobrze opisana na przykład w samorządowej karcie LGBT+, którą podpisał w Warszawie Rafał Trzaskowski".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stracił pracę po skardze środowisk LGBT. P. Gociek: to hipokryzja

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 08:25
- Gdyby jacyś "zwolennicy normalności" domagali się sankcji przeciwko lokalowi tylko dlatego, że jej właściciel jest np. osobą transpłciową, to to by oznaczało akt straszliwej nietolerancji w oczach tych osób - mówił publicysta Piotr Gociek, który był gościem audycji "Wojna cywilizacji" w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Konfederacji zapisał się do parlamentarnego zespołu ds. LGBT. "Zobaczymy, na ile intencje są szczere"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 12:05
W Sejmie IX kadencji powołanych zostało 76. zespołów parlamentarnych. Wśród nich Parlamentarny Zespół do spraw równouprawnienia społeczności LGBT+. Jedynym posłem spoza Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, który zapisał się do zespołu jest Dobromir Sośnierz z Konfederacji, co może budzić pewne zaskoczenie, ponieważ Konfederacja krytycznie ocenia postulaty środowisk LGBT. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Lasocki: warszawski ratusz kłamie ws. realizacji deklaracji LGBT

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 13:41
- Są rzeczy których kupić nie można, za resztę zapłaci Ratusz Miasta Stołecznego Warszawy - napisał ironicznie na Twitterze radny stołeczny Dariusz Lasocki i opublikował odpowiedź warszawskiego ratusza.
rozwiń zwiń