X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fikcyjne faktury VAT na ponad 1,5 mln zł. Zatrzymania CBA w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 12:00
Jak poinformowało CBA, dwie osoby zostały zatrzymane za wyłudzanie podatku VAT za pomocą faktur "nie dokumentujących rzeczywistych zdarzeń gospodarczych". Za faktury na kwotę ponad 1,5 mln zł umniejszono należności skarbowe o ponad 100 tys. zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: CBA

Funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu śledztwo ws. wystawiania w latach 2013-2018 fikcyjnych faktur VAT. Rachunki miały być związane z rzekomym obrotem częściami samochodowymi na kwotę ponad 10 mln zł.

skarbowka1200.jpg
Rozbito grupę wyłudzającą VAT. Wprowadziła do obrotu kilka tysięcy fałszywych faktur

Jak ustalili śledczy właściciele podmiotów gospodarczych z terenu Wielkopolski dokonywali sprzedaży "pustych" faktur VAT na rzecz innych firm, które wykazywały je w deklaracjach podatkowych.

Kolejne zatrzymania

Pierwszą realizację w tej sprawie funkcjonariusze CBA przeprowadzili na początku września tego roku. Wówczas zostało zatrzymanych 5 osób.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] CBA zatrzymało cztery osoby ws. fikcyjnych faktur VAT. Skarb Państwa stracił 10 mln zł

W ramach toczącego się postępowania zatrzymano kolejne dwie osoby, właścicieli firm, z których jeden wystawił w 2018 roku fikcyjne faktury VAT na ponad 1,5 mln zł, a drugi na ich podstawie nie wpłacił na rzecz Skarby Państwa co najmniej 100 tys. zł, wskazując je jako koszty prowadzonej działalności.

Funkcjonariusze CBA przeszukują także miejsca zamieszkania, rzekomego prowadzenia działalności gospodarczych, a także biur rachunkowych w celu zabezpieczenia dowodów.

Zatrzymani usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu.

st/cba.gov.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

CBA w Muzeum Narodowym w Poznaniu. 2 miliony zł straty przez poświadczenie nieprawdy

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 06:37
Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa m.in. przez wicedyrektora poznańskiego Muzeum Narodowego i jednego z pracowników. CBA wykryło, że prawdopodobnie doprowadzono do 2 mln zł strat w muzeum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poświadczyli nieprawdę w dokumentach. CBA zatrzymało dwóch urzędników

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 10:07
Kierownik Referatu Obsługi Mieszkańców Zarządu Budynków Komunalnych (ZBK) w Krakowie i jego zastępca zatrzymani przez funkcjonariuszy krakowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego - poinformowało CBA na swojej stronie.
rozwiń zwiń