X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister rozwoju: zakończymy rok wzrostem PKB na mocną "czwórkę"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 21:21
- To znacząco więcej niż nasi najwięksi partnerzy, jak np. Niemcy, którzy notują wzrost PKB na poziomie 0,7-0,8 proc. - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że to m.in. zasługa polskich firm, które zwiększają nakłady na badania i rozwój, inwestycje oraz stawiają na eksport.
Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz
Minister rozwoju Jadwiga EmilewiczFoto: PAP/Paweł Supernak

Minister, podczas wykładu wygłoszonego w ramach zakończenia Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności, podkreśliła, że ostatnie cztery lata koniunktury gospodarczej Polska "wykorzystała maksymalnie, na 200 proc.".

emilewicz pap1200.jpg
J. Emilewicz: chcemy rozwijać się o 2–3 pkt proc. szybciej niż strefa euro

Jadwiga Emilewicz przypomniała, że w ubiegłym rok osiągnęliśmy rekordowy wzrost PKB na poziomie 5,1 proc., natomiast "rok 2019 zakończymy wzrostem PKB na mocną »czwórkę«".

Zaznaczyła, że to znacząco więcej niż nasi najwięksi partnerzy, jak np. Niemcy, którzy notują wzrost PKB na poziomie 0,7-0,8 proc. Powiedziała, że choć światowa gospodarka spowalnia, to Polska powinna utrzymać wzrost o 2-3 punkty procentowe wyższy niż w strefie euro.

jadwiga emilewicz 1200 pap.jpg
Jadwiga Emilewicz: chcemy utrzymać tempo wzrostu gospodarczego

"Dobre wyniki to zasługa przedsiębiorców"

Minister rozwoju zaznaczyła, że te dobre wyniki to w znacznej mierze zasługa polskich przedsiębiorców, którzy zwiększają nakłady na badania i rozwój, inwestycje, stawiają na rozwój eksportu. - Są takie obszary jak np. usługi, gdzie notujemy nadwyżkę w handlu zagranicznym - wskazała.

Podczas wykładu Jadwiga Emilewicz odniosła się też do Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która - jak zaznaczyła - cały czas jest na bieżąco "aktualizowana i realizowana".

Wskazała, że choć Polska dysponuje mniejszym kapitałem na rozwój niż bogate kraje zachodnie jak np. Włochy, to naszą siłą jest "kapitał ludzki". - Mamy ludzi, którzy chcą i potrafią pracować, tworzyć rozwiązania, które zadziwiają ekspertów z największych światowych korporacji - mówiła.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

J. Emilewicz: wzrost wydatków na polskie produkty o 1 proc. dałby 6,6 mld zł gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 20:18
- Gdyby rodzimi konsumenci wydawali o 1 proc. więcej na polskie produkty, w gospodarce zostawałoby dodatkowo 6,6 mld zł rocznie - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewcz podczas debaty "Wybieram 590 - sobota dla Polski". Dodała, że kupując polskie towary, tworzymy miejsca pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuczna inteligencja w szkołach. Podpisano porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 17:45
Ministerstwo Rozwoju podpisało porozumienie z firmą Intel o współpracy ws. edukacji w dziedzinie stosowania sztucznej inteligencji w Polsce. - Zależy nam, by takie programy docierały do jak największej liczby uczniów - mówiła szefowa resortu Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń