X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wychowały się na nim pokolenia". Pierwsza dama objęła patronatem "Elementarz"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 19:50
Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda objęła honorowym patronatem Wspólne Czytanie "Elementarza" prof. Mariana Falskiego. - Bardzo spodobał mi się pomysł powrotu do tego najpopularniejszego polskiego elementarza. Wychowały się na nim pokolenia Polaków - podkreśliła.
Pierwsza dama podkreśliła, że Elementarz zrewolucjonizował naukę czytania i pisania
Pierwsza dama podkreśliła, że "Elementarz" "zrewolucjonizował naukę czytania i pisania"Foto: twitter.com/@prezydentpl/©Grzegorz Jakubowski/KPRP

- Z ogromną przyjemnością objęłam honorowym patronatem wydarzenie Wspólne Czytanie "Elementarza" prof. Mariana Falskiego. Sięgając dzisiaj po "Elementarz" Mariana Falskiego przypominamy sobie, jak nieocenioną i nowatorską wartość dydaktyczną stanowiło to wydawnictwo i jak dużo w związku z tym zawdzięczamy jego autorowi - podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.

narodowe_czytanie1200.jpg
Narodowe Czytanie 2019. Osiem nowel w 3 tys. miejsc w Polsce

Pierwsza dama zaznaczyła, że "Elementarz" "zrewolucjonizował naukę czytania i pisania". - Bardzo spodobał mi się pomysł powrotu do tego najpopularniejszego polskiego elementarza, którego pierwsze wydanie ukazało się w 1910 roku. Podręcznik zrewolucjonizował naukę czytania i pisania i był najczęściej wydawanym i wznawianym elementarzem na przestrzeni lat - podkreśliła pierwsza dama w nagraniu umieszczonym na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta - mówiła.

Pierwsza dama: na "Elementarzu" wychowały się pokolenia Polaków

mid-19907030.jpg
Andrzej Duda otworzył 8. Narodowe Czytanie nowel polskich

Małżonka prezydenta Andrzeja Dudy podkreśliła, że na "Elementarzu" prof. Mariana Falskiego "wychowały się pokolenia Polaków i nie ma chyba dzisiaj takiej osoby, która nie wspominałaby z sentymentem nauki podstaw języka polskiego z tej pierwszej czytanki". Wskazała, że autor "Elementarza" przedstawił w nim zasady pisowni i języka polskiego w przystępny i przejrzysty sposób, który niesłychanie ułatwiał dzieciom pokonywanie trudności wynikających z cech języka ojczystego.- Bardzo cieszę się, że tu, w Kuźnicy Grabowskiej, powstało Muzeum Oświaty im. prof. Mariana Falskiego z odtworzoną klasą z lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, w której znajdują się dawne przybory i materiały dydaktyczne. To wspaniale, że jest takie miejsce w Polsce, gdzie podtrzymuje się pamięć o wybitnym profesorze i jego dorobku, o człowieku który związał się z tą ziemią poprzez swoje małżeństwo - podkreśliła pierwsza dama.

- Chcę wyrazić moją głęboką wdzięczność za podjęcie inicjatywy czytania "Elementarza" Mariana Falskiego, która - mam taką nadzieję - wpisze się na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń gminy Kraszewice i pozostanie już na zawsze dobrym sposobem uczczenia wybitnego autora, przyczyniając się również do budowania tożsamości kulturalnej regionu z jego charakterem i tradycjami - dodała. Pierwsza dama przeczytała również wiersz Juliana Tuwima "Warszawa", pochodzący z "Elementarza".

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsza Dama: "Choinki Jedynki" rozpoczynają wyjątkowy czas

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 14:47
-  Okres przedświąteczny i Święta Bożego Narodzenia mają w sobie niezwykłą magię, która sprawia, że chociaż na chwilę ustają waśnie, spory, że chcemy być blisko siebie i wspólnie działać na rzecz innych - powiedziała Małżonka Prezydenta RP podczas spotkania przyjaciół radiowej Jedynki w gmachu Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń