X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zarzuty wobec prezesa Iustitii. Piotr Schab: ich liczba jest adekwatna

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 08:08
Piotr Schab w wywiadzie udzielonym "Rz" odpowiadając na pytanie o 55 zarzutów dyscyplinarnych postawionych prezesowi Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia Krystianowi Markiewiczowi odpowiedział, że liczba zarzutów jest adekwatna do działań podejmowanych przez sędziego.
Piotr Schab
Piotr SchabFoto: PAP/Tomasz Gzell

Piotr Schab wskazał, że postępowanie dyscyplinarne obejmuje liczbę apeli i wystąpień sędziego kierowanych do poszczególnych sądów dyscyplinarnych, mówiących o powstrzymaniu się od orzekania. W jego ocenie, każde takie zachowanie stanowi odrębny delikt dyscyplinarny.

1200_Kaleta_PAP.jpg
Sebastian Kaleta: rząd nie będzie bierny ws. sytuacji w sądownictwie


Odnosząc się do postępowania dyscyplinarnego wszczętego wobec sędziego Pawła Juszczyszyna ocenił, że sędzia ten dopuścił się "jaskrawej, bezprawnej próby podważenia aktu prezydenckiej władzy". - A to jest wykroczenie przeciw konstytucji i ustawie - Prawo o ustroju sądów powszechnych. Oceniamy jego zachowanie jako zachowanie o charakterze politycznym - powiedział.

Afera hejterska w Ministerstwie Sprawiedliwości

Zapytany, co dzieje się ze sprawą tzw. afery hejterskiej, w którą zamieszani mają być grupa sędziów i Ministerstwo Sprawiedliwości, odpowiedział: "wyjaśniamy zachowania wszystkich tych sędziów i ich działania. Chodzi o niezwykle złożony materiał dowodowy - przesłuchanie licznych świadków oraz zgromadzenie dokumentacji, która jest niezbędna".

Poinformował, że prokuratura obecnie nie udostępnia jej rzecznikowi. - A my, badając sprawę, musimy się oprzeć na materiale dowodowym - wyjaśnił.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

M. Skowron: teraz wszystkie decyzje mogą być podważone

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 19:17
- Moim zdaniem jest olbrzymi problem. To orzeczenie oznacza, że właściwie wszystkie decyzje, tu nie chodzi tylko o wielkie decyzje polityczne, ale także w kwestiach zwykłych ludzi, takich codziennych, mogą być podważone - mówił w Polskim Radiu 24 Mirosław Skowron z "Super Expressu". Gośćmi "Debaty Dnia" byli także Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność" i Robert Tekieli z Polskiego Radia.
rozwiń zwiń