X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceszef MSWiA: w sprawie Mariana Banasia służby działały prawidłowo

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 21:40
W ocenie wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Macieja Wąsika, służby w sprawie Mariana Banasia działały prawidłowo. Wiceminister podkreślał w TVP Info, że to właśnie po kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego do prokuratury zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa Najwyższej Izby Kontroli.
Audio
  • Maciej Wąsik: jest już projekt nowej ustawy, który sprawi, że działania służb w takich przypadkach będą szybsze (IAR)
Marian Banaś
Marian BanaśFoto: PAP/Radek Pietruszka

Maciej Wąsik mówił, że służby przy wydawaniu Marianowi Banasiowi certyfikatu bezpieczeństwa działały zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami.

PAP Jacek Sasin 1200 ok.jpg
Sprawa Mariana Banasia. Jacek Sasin: będziemy analizować inne możliwości działania

- Nawet jeżeli ABW posiadłaby pewne informacje, na mocy obecnie obowiązującego prawa z postępowania o wydanie certyfikatu bezpieczeństwa agencja nie może poinformować prokuratury czy jakiegokolwiek innego organu - tłumaczył Maciej Wąsik.

Wiceminister zapewnia o projekcie nowej ustawy

Dodał, że rząd zdaje sobie sprawę, iż ustawa o ochronie informacji niejawnych, która reguluje te sprawy, musi być zmieniona. Wiceminister Maciej Wąsik zapewnił, że jest już projekt nowej ustawy, który sprawi, że działania służb w takich przypadkach będą szybsze.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Szef klubu PiS ws. Mariana Banasia: musimy poczekać na wyniki śledztwa

Jak zapowiedział wiceminister Maciej Wąsik, dokładne informacje na temat raportu CBA szef MSWiA i minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński przekaże sejmowej komisji do spraw służb specjalnych.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef NIK nie podał się do dymisji. "Do Sejmu nie wpłynęło żadne pismo"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 15:55
Do sekretariatu marszałek Sejmu nie wpłynęło pismo od szefa NIK Mariana Banasia, w którym podał się on dymisji, co jednocześnie oznacza, że marszałek Sejmu nie mogła się zapoznać z tym pismem, ani tym bardziej go odesłać - przekazał w poniedziałek dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie podam się do dymisji". Marian Banaś wydał oświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 12:50
- Wobec pojawiających się w mediach różnych doniesień związanych z moją działalnością, ale przede wszystkim powodowany troską o przyszłość NIK, pragnę oświadczyć, że byłem gotów złożyć urząd prezesa NIK. Z przykrością stwierdziłem jednak, że moja osoba stała się przedmiotem brutalnej gry politycznej - powiedział Marian Banaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Ozdoba: jestem za twardym rozwiązaniem, sędzia łamiący prawo musi być wyrzucony z zawodu

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 20:08
- Jestem zwolennikiem twardego rozwiązania, czyli takiego, które spowoduje, że sędziowie zostaną wyrzuceni z zawodu. Sędzia, który łamie prawo, staje się upolityczniony, powinien być wyrzucony z zawodu - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł klubu PiS Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski.
rozwiń zwiń