X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

P. Gliński: pomnik Bitwy Warszawskiej chcemy odsłonić w jej setną rocznicę

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 10:56
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński poinformował, że harmonogram budowy pomnika Bitwy Warszawskiej "jest optymistyczny" - zakłada odsłonięcie go w jej setną rocznicę - 15 sierpnia 2020 roku. 
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński Foto: PAP/Radek Pietruszka

Podczas spotkania z władzami Warszawy powiedział, że pomnik będzie "usytuowany maksymalnie wysoko" na placu Na Rozdrożu.

Piotr Gliński zapowiedział, że jutro rozpocznie się otwarty konkurs na budowę pomnika. - Chodzi o to, że pod uwagę będą brane różne formy. To dzieło wymaga wspólnego działania - podkreślił wicepremier.

Dodał, że przed zespołem, który zajmuje się budową, intensywna praca. - Są duże szanse, że osiągniemy cel, którym jest godne upamiętnienie Bitwy Warszawskiej, czyli budowa pomnika - mówił.

Bitwa warszawska - zobacz serwis specjalny

Piotr Gliński powiedział ponadto, że jest zwolennikiem klasycznego łuku triumfalnego, ale organizatorzy konkursu, czyli miasto Warszawa, zdecydowali się na otwartą formułę. Poszliśmy na kompromis" - podkreślił.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego przypomniał, że wczesną jesienią 2017 roku, zainspirowany inicjatywą Jana Pietrzaka, zaproponował stołecznym władzom budowę pomnika.

PAP/IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: Bitwa Warszawska zasługuje na znaczące upamiętnienie, jako decydujące rozstrzygnięcie w dziejach świata

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 12:35
Premier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę na znaczenie Bitwy Warszawskiej w dziejach Polski i Europy i podkreślił, że Polacy, który w niej walczyli, ocalili nie tylko ojczyznę, ale i cały kontynent. Jak dodał, potrzebne jest upamiętnienie ich czynów.
rozwiń zwiń