X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jadwiga Emilewicz: nie będzie drastycznej podwyżki cen prądu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 09:10
- Jako stałe rozwiązanie wprowadziliśmy obniżkę akcyzy i opłaty przejściowej, dlatego ewentualny wzrost cen prądu nie będzie szczególnie odczuwalny w kieszeniach Polaków - powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju. - Z całą pewnością nie będziemy mieli też do czynienia z drożyzną - zapewniła.
Audio
  • 5.12.19 Jadwiga Emilewicz: nie będzie drastycznej podwyżki cen prądu.

"Nie są prowadzone prace nad ustawą, która zapewniłaby rekompensaty wzrostu cen energii w przyszłym roku" - poinformowała w jednym z wywiadów minister Jadwiga Emilewicz. Na antenie Polskiego Radia 24 podkreśliła, że w planach Rady Ministrów na przyszły rok taka aktywność nie jest planowana.

emilewicz 1200 pap.jpg
Ministerstwo Rozwoju ma sposób na walkę z nielegalnymi kopciuchami

- Ceny prądu będą wiązały się ze stawkami na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie w ostatnim czasie zanotowano ich spadek. Taryfy dla odbiorców indywidualnych będziemy znać w połowie grudnia. Biorąc pod uwagę wskaźnik inflacyjny, to jeśli podwyżki cen prądu w ogóle będą, to wyniosą ok. 5-7 proc. - zaznaczyła Jadwiga Emilewicz.

Bez szoku cenowego

Minister przypomniała, że ubiegłoroczne skokowe zwiększenie cen energii było związane ze wzrostem podatku węglowego, czyli cenami uprawnień do emisji CO2. Na początku 2018 roku były one po 8 euro, a na koniec po 26 euro.

- W tej chwili znajdują się na poziomie 24-25 euro, wiec nie mamy do czynienia z drastycznym cenotwórczo czynnikiem. W ubiegłym roku jako stałe rozwiązanie wprowadziliśmy obniżkę akcyzy i opłaty przejściowej dlatego ewentualny wzrost cen prądu nie będzie szokujący – stwierdziła Emilewicz.

Strachy opozycji

Prowadzący rozmowę Stanisław Janecki zauważył, że opozycja alarmuje, iż wzrost cen prądu przełoży się na koszt wielu produktów i usług, a na święta Polacy otrzymają "prezent" w postaci drożyzny.

Jadwiga Emilewicz 1200.jpg
Minister rozwoju: realizacja programu Mieszkanie Plus przyspieszy

- Rozumiem, że opozycja musi straszyć, bo jeśli nie ma swojego pozytywnego programu, to buduje przekaz na strachu. Z całą pewnością nie grozi nam drożyzna. W ubiegłym roku mieliśmy do czynienia ze wzrostem cen prądu i potrafiliśmy tym skutecznie zarządzić. Teraz będzie podobnie - dodała minister.

Dobre wiadomości dla przedsiębiorców

Jadwiga Emilewicz wskazała, że w pierwszej połowie przyszłego roku rząd wyjdzie do przedsiębiorców z pakietem proinwestycyjnym. - Pojawi się ulga podatkowa na inwestycje. Za każdą złotówkę wydaną na maszyny, urządzenia, automatyzację przedsiębiorca będzie mógł odliczyć ok. 2,5 zł. Mam nadzieje, że nasze działania będą dobrą wiadomością dla wszystkich przedsiębiorców - powiedziała rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Z Jadwigą Emilewicz rozmawiał Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 5.12.2019

Godzina emisji: 7.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: chcemy utrzymać tempo wzrostu gospodarczego

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 21:03
- Do portfela mojej odpowiedzialności oprócz gospodarki dochodzą: budownictwo, mieszkalnictwo i planowanie przestrzenne oraz turystyka - mówiła w piątek po mianowaniu jej na ministra rozwoju Jadwiga Emilewicz. Celem jest utrzymanie tempa, w jakim biegnie polska gospodarka - dodała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

A. Milczanowska: przygotowaliśmy Polskę na bezbolesne przejście przez spowolnienie gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 10:00
- Rozwój gospodarczy jest priorytetem, na który stawiamy. Posiadamy największe tempo rozwoju jeśli chodzi o kraje Unii Europejskiej. Będziemy chcieli to utrzymać - powiedziała Anna Milczanowska z Prawa i Sprawiedliwości. - Mamy dobrą koniunkturę gospodarczą. Należy ją wykorzystać na mądre programy - wskazała Anna Maria Żukowska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rozwiń zwiń