X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

K. Radziwiłł o wydzieleniu Warszawy z Mazowieckiego: na dziś nie ma tematu

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 22:45
- Na dzisiejszym etapie nie ma tematu wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego; to jest w fazie pomysłu - podkreślił we wtorek nowy wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Jak zaznaczył, w tej sprawie nie jest obecnie przygotowywana żadna ustawa.
Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki
Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowieckiFoto: PAP/Marcin Obara

Radziwiłł był pytany w radiu RMF FM, czy jako wojewoda mazowiecki będzie dążył do wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego. - Nie. Wojewoda w ogóle nie ma takiego zadania. Wojewoda jest realizatorem polityki rządu, ale przede wszystkim jest wykonawcą całego szeregu praktycznych zadań administracji państwowej - odpowiedział.

warszawa_kaczynski_radziwill_trzaskowski1200.jpg
Ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. K. Radziwiłł apeluje do R. Trzaskowskiego

Dopytywany, czy jest takie zadanie dzisiaj, wojewoda zaprzeczył. Na uwagę, że PiS zapowiadało wydzielenie Warszawy, odparł: "Prawo i Sprawiedliwość tego nie zrobi, jeśli już, to będą to regulacje o charakterze ustawowym". - Gdyby do takich regulacji doszło, to pewnie jako wojewoda będę musiał to zrealizować - zaznaczył.

Radziwiłł wyjaśnił ponadto, że taka ustawa obecnie nie jest przygotowywana. - To jest w fazie pomysłu. Nie mówię, czy ten pomysł jest dobry, czy zły, bo to w ogóle nie jest moja rola w tej chwili. Natomiast sądzę, że jest sporo argumentów za podziałem Mazowsza na Warszawę i resztę. Są też argumenty na pewno przeciwne - dodał.

Konsultacje społeczne

Wojewoda podkreślił, że gdyby miała zapaść decyzja o podziale Warszawy i Mazowsza, należałoby poprzedzić ją poważną analizą danych, na podstawie faktów, a nie emocji. Przypomniał też, że ustawy przeprowadzane przez proces legislacyjny są poddawana szerokim konsultacjom instytucjonalnym i społecznym.

trzaskowski 1200 eastnews.jpg
"Warszawska miłość do zwierząt". R. Trzaskowski chce zabrać schronisku 1,5 mln zł?

Radziwiłł wskazał, że dzisiaj nie ma sprawy podziału. - Rozmawiamy wyłącznie na zasadzie tego, co by było, gdyby - zaznaczył.

Pomysł podziału województwa mazowieckiego na dwie części przedstawił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji partii w Siedlcach na początku września. Według lidera PiS mogłoby to rozwiązać problem zawyżania przez dochody stolicy dochodu na mieszkańca Mazowsza, co ma znaczenie przy przyznawaniu unijnego wsparcia.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konstanty Radziwiłł: jestem umiarkowanym optymistą ws. łuku triumfalnego na warszawskim placu Na Rozdrożu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 15:35
- Mam wrażenie, że władze Warszawy skłaniają do tego, co mówił premier Mateusz Morawiecki, łuk triumfalny mógłby powstać na warszawskim placu Na Rozdrożu. Mam nadzieję, że jest to zapowiedź porozumienia - mówił w Polskim Radiu 24 wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.  
rozwiń zwiń