X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki: praca na rzecz rodzin pomoże przezwyciężyć wyzwania demografii

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 21:38
- Powołanie pełnomocnika ds. demografii to kolejny krok w kierunku lepszej przyszłości polskich rodzin - powiedział Mateusz Morawiecki.- Nie mam wątpliwości, że to właśnie kobieta podoła temu zadaniu, zwłaszcza osoba tej klasy co pani Barbara Socha - dodał szef rządu.
Barbara Socha i Mateusz Morawiecki
Barbara Socha i Mateusz MorawieckiFoto: Twitter/@PremierRP

Premier Mateusz Morawiecki powołał Barbarę Sochę na pełnomocnika rządu do spraw polityki demograficznej. Jej zadaniem - jak informowała kancelaria premiera - będzie przygotowanie strategii demograficznej, której celem będzie zwiększenie dzietności i promocja tradycyjnego modelu rodziny.

socha 1200.jpg
Barbara Socha pełnomocnikiem rządu ds. polityki demograficznej

Premier o rodzinie i przyszłości państwa

Mateusz Morawiecki odniósł się do powołania nowej pełnomocnik rządu w krótkim materiale wideo opublikowanym na jego oficjalnym koncie na Facebooku. - Państwo, które dba o przyszłość, rodzinę stawia na pierwszym miejscu - zaznaczył. Przypomniał o programach wprowadzonych przez PiS, w tym 500 Plus, emeryturach dla kobiet, które urodziły minimum czwórkę dzieci czy corocznej wyprawce szkolnej w wysokości 300 zł na każde dziecko.

- Zapewniliśmy polskim rodzinom godne warunki życia, ale to dopiero początek naszej pracy. Dziś musimy zapewnić polskim rodzinom bezpieczną drogę ku przyszłości. Powołanie pełnomocnika ds. demografii to kolejny krok w kierunku lepszej przyszłości dla polskich rodzin - podkreślił Mateusz Morawiecki. Premier zapewnił też, że rząd chce nie tylko kontynuować, ale i rozwijać programy prorodzinne.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] R. Fogiel o exposé Mateusza Morawieckiego: konserwatywna polityka nie musi być niedzisiejsza

- Wierzymy, że tylko praca na rzecz rodzin pozwoli nam przezwyciężyć wyzwania demograficzne, z jakimi mierzą się dziś wszystkie nowoczesne społeczeństwa. Oddajemy sprawy polskich rodzin w najlepsze ręce. W tej kwestii potrzebowaliśmy nie tylko najwyższych kompetencji, ale też niezwykłej wrażliwości. Nie mam wątpliwości, że to właśnie kobieta podoła temu zadaniu, zwłaszcza osoba tej klasy co pani Barbara Socha - powiedział szef rządu.

premier 1200 pap.jpg
Premier: Europa potrzebuje powrotu do korzeni. Chcemy ambitnej UE

Nowa strategia demograficzna

Zgodnie z rozporządzeniem opublikowanym w Dzienniku Ustaw, zadaniem pełnomocnika ds. demografii będzie przygotowanie projektu Strategii Demograficznej. Jej celem jest zwiększenie dzietności i promocja tradycyjnej rodziny, wdrażanie postanowień zawartych w przyjętej przez Radę Ministrów Strategii Demograficznej, opiniowanie projektów aktów prawnych w zakresie ich wpływu na politykę demograficzną, promowanie i upowszechnianie kultury prorodzinnej oraz inicjowanie i opiniowanie działań mających na celu promocję dobrych praktyk sprzyjających rozwojowi rodziny, w szczególności związanych z godzeniem rodzicielstwa i pracy zawodowej.

Pełnomocnik ma także m.in. przeprowadzać analizę i dokonywać oceny rozwiązań prawnych w zakresie wpływu na dzietność i rozwój rodziny, przeprowadzać analizę rozwiązań stosowanych w innych krajach. Pełnomocnik ma współdziałać z organami administracji rządowej, które są obowiązane do udzielania mu pomocy.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Prezydent o exposé: trafna diagnoza premiera i Rady Ministrów

Barbara Socha - jak poinformował w komunikacie resort rodziny - była wcześniej dyrektorem komunikacji, rzecznikiem prasowym i dyrektorem ds. marketingu przemysłowego w IBM Polska na Europę Środkowo-Wschodnią. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach z zakresu bankowości i polityki gospodarczej oraz Uniwersytetu Warszawskiego - dziennikarskie studia podyplomowe. Od czerwca 2018 r. zajmowała się także m.in. projektami badawczymi i koordynacją kampanii społecznych w Fundacji Mama i Tata, jest prezesem Stowarzyszenia Ruch 4 Marca.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Anusz: premier stanął po stronie rodziny i tradycyjnych wartości

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 11:44
- Premier Mateusz Morawiecki bardzo jasno wszedł w dyskusję, jaka przetacza się przez zachodnią Europę, dyskusję dotyczącą wychowania - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Anusz z Instytutu Piłsudskiego. - Rząd będzie się przeciwstawiał eksperymentom dotyczącym wychowania dzieci - dodał. Exposé premiera komentowali także prof. Henryk Domański, prof. Kazimierz Kik oraz prof. Jacek Zaleśny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: wolność, zaufanie i rodzina służą ciągłości narodu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 14:50
- Ideały polskie: wolność, zaufanie i rodzina, to fundament konstrukcji, która ma służyć ciągłości polskiego narodu i polskiego państwa - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w sejmowej debacie nad expose premiera Mateusza Morawieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Maląg: ważne jest, aby rozmawiać z niepełnosprawnymi i ich środowiskiem

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 08:17
- Pochylamy się nad tym, żeby rozmawiać ze środowiskiem osób niepełnosprawnych i realizować krok po kroku wyznaczony plan. Bardzo ważne są takie programy jak Dostępność plus, opieka wytchnieniowa, a także świadczenia dla osób niesamodzielnych - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń