X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Józef Pinior i sędzia, który prowadzi jego sprawę razem na proteście

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 17:06
Sędzia Marek Górny, który uczestniczył we Wrocławiu w niedzielnym proteście w obronie sędziego Pawła Juszczyszyna, prowadzi m.in. proces Józefa Piniora w sprawie korupcji - podano na Twitterze. Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego przekazał tę informacje prezesowi sądu.
Józef Pinior
Józef PiniorFoto: Krzysztof Kaniewski/REPORTER

W niedzielę po południu przed sądami w kilkudziesięciu miastach w Polsce oraz przed siedzibą Ministerstwa Sprawiedliwości odbyły się protesty po cofnięciu delegacji do olsztyńskiego sądu okręgowego sędziego Pawła Juszczyszyna, a następnie zawieszeniu go w wykonywaniu obowiązków.

Paweł Juszczyszyn jako sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie, rozpoznając jedną ze spraw, zażądał od Kancelarii Sejmu list poparcia dla kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

PAP Józef Pinior 1200.jpg
Wrocław: nie ruszył drugi proces Józefa Piniora. Powodem nowy obrońca byłego senatora PO

Protest odbył się też we Wrocławiu. Na jednym ze zdjęć zamieszczonych na portalu internetowym Radia Wrocław widać, że uczestnikiem protestu przed budynkiem sądu we Wrocławiu był sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia Śródmieścia Marek Górny, który prowadzi proces byłego senatora Józefa Piniora oskarżonego o korupcję i przyjęcie ponad 40 tys. zł łapówek. Na zdjęciu widać, że sędzia stoi obok senatora Bogdana Zdrojewskiego. Informacja z tym zdjęciem pojawiła się w poniedziałek na Twitterze.

"Sędzia ma prawo udziału w zgromadzeniu"

Rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu sędzia Marek Poteralski potwierdził, że sędzia Marek Górny przyznał, że był na proteście.

- Mam informację, że sędzia uczestniczył tylko w części manifestacji, a nie w całości. Sędzia, jak każdy obywatel ma prawo udziału w zgromadzeniu, ale powinien przy tym unikać sytuacji, która godziłaby z jednej strony w jego niezawisłość, a z drugiej strony w godność urzędu. Jestem przekonany, że sędzia biorąc udział w tym proteście tak postąpił - powiedział sędzia Marek Poteralski.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Ruszył proces Józefa Piniora. Polityk oskarżony o korupcję

Podkreślił, że jeśli ktoś ma jakieś informacje czy materiały, że było inaczej powinien w tej sprawie zawiadomić sąd i przekazać te informacje. Dodał, że wobec sędziego nie toczy się żadne postępowanie.

pinior 1200 f.jpg
Kolejna rozprawa w procesie Józefa Piniora i jego asystenta

- Ze swej strony jako rzecznik prasowy sądu zawiadomiłem prezesa Sądu Okręgowego we Wrocławiu, że media pytają o protest i sędziego Górnego. Taki jest obowiązek rzecznika - przekazał sędzia Marek Poteralski.

Skandaliczne okrzyki

W niedzielę manifestacja we Wrocławiu odbyła się w dwóch miejscach. Protest rozpoczął się przed budynkiem sądu, a po kilkudziesięciu minutach manifestanci przenieśli się kilkaset metrów dalej na pl. Wolności, by - jak zapowiedzieli organizatorzy - "oddzielić część, w której występowała palestra od tego, co powiedzą obywatele".

Na drugiej części przemawiali m.in. senator Zdrojewski, b. senator Pinior i b. poseł i działacz Solidarności Władysław Frasyniuk, który m.in. skandował wulgarne hasła.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kłopoty asystenta Józefa Piniora. Prokuratura stawia kolejne zarzuty Jarosławowi Wardędze

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 11:03
Dwa kolejne zarzuty o charakterze korupcyjnym przedstawiła prokuratura Jarosławowi Wardędze, asystentowi Józefa Piniora. CBA zatrzymało b. senatora i jego asystenta pod koniec listopada ub. roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Józefa Piniora. Ciąg dalszy śledztwa

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 21:42
W czwartek prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia m.in. wobec byłego senatora Józefa Piniora dotyczący podejrzeń uzyskania wynagrodzenia za nieprzeprowadzone wykłady oraz podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych. Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówił dziennikarz "Gazety Wrocławskiej" Marcin Rybak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Fogiel o protestach przed sądami: może to doprowadzić do chaosu prawnego

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 08:17
- Jeżeli teraz sędziowie, w ramach walki politycznej, zaczną nawzajem podważać swoje prawo do wykonywania zawodu, zaczną podważać prawomocne wyroki... znajdziemy się w sytuacji, gdzie nic nie jest pewne - mówił na antenie Polskiego Radia 24 zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń