X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Senator PiS o zmianach w Kancelarii Senatu: w miejsce kompetentnych urzędników - politycy

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 07:06
- Platforma traktuje Senat jak łup i chce go uczynić miejscem walki politycznej - tak senator PiS Maria Koc w wywiadzie opublikowanym w poniedziałkowej "Gazecie Polskiej Codziennie" skomentowała zmiany kadrowe w Kancelarii Senatu.
Budynek Senatu RP
Budynek Senatu RPFoto: senat.gov.pl

Jak przypomniała gazeta, "nowym dyrektorem Centrum Informacyjnego Senatu został były poseł Nowoczesnej Grzegorz Furgo, a jego zastępcami – była doradczyni Bronisława Komorowskiego Anna Godzwon i były rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak".

PAP Tomasz Grodzki 1200.jpg
Sprawa Tomasza Grodzkiego. Kolejna osoba miała "potwierdzić łapówki"

Po uwadze, że "mamy do czynienia z politykami opozycji, którzy nie odnieśli sukcesu w ostatnich wyborach", senator Koc została zapytana, czy jest to normalna praktyka.

- To nowe, bardzo dziwne standardy. To pokazuje, że Platforma traktuje Senat jak łup i chce go uczynić miejscem walki politycznej - oceniła.

- W miejsce kompetentnych urzędników przyszli politycy. To ludzie, którzy byli posłami, nie dostali się teraz do Sejmu, są związani z partiami, które wraz z Platformą Obywatelską zawarły tzw. pakt senacki. Kancelaria, która powinna być apolityczna, staje się miejscem harców polityków. Zastanawiam się, czemu ma to służyć. To niepokojące - powiedziała.

"Niebywała hipokryzja"

Według Koc, "Platforma łamie przyjęte zasady, które do tej pory były przestrzegane przez wszystkich".

- Nam zarzucano, że w ministerstwach pojawiali się najbliżsi współpracownicy ministrów. Tymczasem minister ma prawo mieć zaufanych ludzi w gronie najbliższych współpracowników, z którymi chce realizować program. Ale to jest garstka osób. W samych ministerstwach, całych urzędach pracowały te same osoby. To samo dotyczy spółek skarbu państwa - przekonywała.

Tomasz Grodzki 1200.jpg
Tomasz Grodzki ws. oskarżeń o korupcję: zamierzam wkroczyć na drogę sądową

Senator PiS zaznaczyła, że tak samo było w Kancelarii Senatu za kadencji marszałka Stanisława Karczewskiego. - Jeżeli były jakieś zmiany, to wynikały z tego, że część osób odeszła w sposób naturalny, przyszły nowe, młode, niezwiązane ze światem politycznym, które miały wiedzę, świetnie sobie radziły. W wielu przypadkach odbywał się też awans wewnętrzny. W pracach opieraliśmy się na urzędnikach Kancelarii Senatu - podkreśliła.

Koc oceniła, że "Platforma słynie z niebywałej hipokryzji". - Sama przoduje w dwulicowości, hipokryzji i szerzeniu kłamstw. To jest oręż Platformy Obywatelskiej. I nawet się z tym nie kryją" - dodała.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Maciej Onasz: każda nieobecność w Senacie może mieć spore konsekwencje polityczne

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 08:57
- Marszałek Senatu jest formalnie trzecią osobą w państwie. Ma on prawo wystąpienia z orędziem. Pytanie, czy wykorzysta te uprawnienie oraz czy będzie to narzędzie walki z obozem Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

T. Sakiewicz: z G. Schetyną jako liderem opozycja nie wygra kolejnych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 09:47
- Zyskiem Prawa i Sprawiedliwości w związku z sytuacją w Senacie jest wzmocnienie Grzegorza Schetyny. Marzeniem Jarosława Kaczyńskiego jest, by Grzegorz Schetyna utrzymał się jak najdłużej. Ten lider zapewnia, że opozycja nie wygra kolejnych wyborów - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli również Katarzyna Kozłowska, redaktor naczelna "Faktu" i publicysta Piotr Pałka.
rozwiń zwiń